web analytics

«

»

Tomograf #73 & PoGRAduszki #36 – Wciśnij Start i Przyjaciele o Grach Roku

Sądziliście, że w nie będzie u nas podsumowania minionego roku? Nic podobnego. Mamy crossover. No wiecie, tak jak Marvel i DC, albo… nieważne! Oglądajcie.

Miniony rok był dość ciekawy i intensywny. Cały świat spędził go – kolejny raz – pod całunem paskudnego koronawirusa. Siedzieliśmy zatem (again) w domu i rozkoszowaliśmy się gierkami. A tych było całkiem sporo. Także dla naszego małego bloga rok 2022 był rokiem łaskawym. Pozwolę sobie zacytować to co napisałem w ubiegłotygodniowym Obchodzie…: Jako, że mamy weekend i ostatni dzień roku to najwyższa pora na małe podsumowanie tego co działo się na naszym blogu w mijającym roku. To zaskakujące, ale patrzę na roczne Statsy (jeszcze do północy trochę nabije), ale już Unikalnych wizyt jest najwięcej od 2017 roku. Tak samo z odsłonami – jest o 16 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym i o 27 tysi więcej niż w 2020. Niby w skali roku to niewiele, ale jednak. No i jakoś ten nasz kramik się kręci. Kramik? Raczej Szalony Szpital ;).

Co do oglądalności. To jest to trochę dziwne, bo „kontentu” nie było aż tak znowu wiele za wiele. Największą „robotę” zrobił tekst o Elden Ring, nowym Horizonie oraz The Callisto Protocol. Chociaż nie… NAJwiększą oglądalność miał nasz urodzinowy tekst. Tak, w tym roku GRAstroskopia skończyła 10 lat!

No właśnie mamy dekadę, a w lutym stuknie nam 11 rok działalności. Z okazji urodzin zaszaleliśmy i wykupiliśmy nawet całostronicową reklamę w 300 wydaniu czasopisma PSX Extreme – pisaliśmy o tym TU.

No dobrze, ale wróćmy do tematu. Jak co roku podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy w tak zwanej „branży elektronicznej rozrywki. Rok temu zrobiliśmy to w 72 odcinku Tomografu razem z doktorem Azim i Konsolite. W tym roku postanowiliśmy nie „mnożyć bytów” i po prostu postanowiliśmy podsumować rok w PoGRAduszkach, ale w rozszerzonym gronie. Tak więc mamy „crossover” ;).

Co w odcinku Wciśnij Start i Przyjaciele o Grach Roku – PoGRAduszki #36? Zerknijmy na opis z kanału Wciśnij Start: Azi, Konsolite, Rozkminator, Luxato i Carnaś spotykają się w jedynym takim gronie aby pogadać w wyjątkowym wydaniu noworocznym podcastu. Będzie o myśleniu życzeniowym, czy Forever Entertainment robi dobre gry, co z Golden Sunem, czy jesteśmy za starzy na gry, o Mistrzu Kojimie i czemu Playstation Vita to najlepszy handheld.

No i wszystko jasne! Zapraszamy do oglądania.