web analytics

«

»

Karteczkowa pani Pac-Man

pacmannNiektórzy, ku uciesze internetowej gawiedzi, nie mają co robić w pracy i tworzą małe dzieła sztuki. Wystarczą do tego nawet kolorowe karteczki. Inni wolą dinozaury. Minecraftowe dinozaury!

Czasami na łamach naszego małego Bortalu piszemy o dziwacznych rzeczach, które mniej, lub bardziej związane są z branżą elektronicznej rozrywki. Całkiem niedawno pisaliśmy o pierwszej sesji motion capture prawdziwej świni, a także przedstawiliśmy Wam automat do gier, który serwuje prawdziwe, pyszne piwo (tylko dla zwycięzcy!). Dziś natomiast mamy dla was zwariowaną animację poklatkową z panią Pac-Man, Mario itd. Autorem poniższego dzieła jest Michael Birken, który do stworzenia swojego, składającego się z 5722 klatek animacji filmu zużył 4800 karteczek Post-It. Cała ta syzyfowa praca trwała… jedenaście miesięcy! Gratulujemy cierpliwości.

Na deser możecie obejrzeć Parku Jurajski odtworzony w kultowym Minecrafcie. A jeśli nie macie dosyć dinozaurów to zerknijcie pod ten adres. Znajdziecie tam grę „Jurassic Heart”. Pomóżcie T-Rexowi o imieniu Taira wybrać odpowiednie Ukulele.