web analytics

«

»

Kto podłożył świnię?

Ty świnio... ;)

Ty świnio… ;)

Wiedzieliście, że animacja zwierzaka w grze komputerowej to poważna sprawa? W dodatku bardzo trudna do wykonania. Ot choćby taka świnia. Niby nic, a ile przy tym zachodu! Przekonali się o tym twórcy gry Deathmatch Village.

Polska bekonem stoi. Nie wierzycie? Niedawno w mediach mogliśmy obejrzeć pogoń za świnką „Blondynką”, która zrobiła międzynarodową karierę w Internecie. Teraz przyszła pora na inwazję trzody chlewnej w branży gier wideo. Na potrzeby gry Deathmatch Village powstającej w studiu Bloober Team postanowiono urządzić w pełni profesjonalną sesję motion capture… świni.

Na początku musiało dojść oczywiście do castingu. Panie wybrały uroczą świnkę/modelkę. Następnie ekipa nawiedziła chlewik i uroczy bekonik został załadowany na pakę. Przyszłą szyneczkę(?) wywieziono do Alvernia Studios (zobaczcie ten niesamowity obiekt) gdzie przygotowano ją do profesjonalnej sesji mo-cap. Nie obyło się bez problemów – świnka zjadła jeden ze znaczników. Co za świnia!

Po udanej sesji zwierzaka odwieziono do domu. Jesteśmy pewni, że animacja świni w grze Deathmatch Village będzie absolutnie wybitna. Sama gra należy do gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) i zostanie wydana na konsole Sony Playstation 3 oraz Vita. DV ma posiadać ładną, komiksową oprawę graficzną. Tytuł ten będzie dostępny za darmo.

Poniżej materiał wideo z przygodami mo-capowej świnki, a na koniec Asasyn karmiący prosiaka. Faktycznie animacja kuleje. Widać Ubisoft nie był tak skrupulatny jak rodzimi twórcy i poskąpił na animacji. Generalnie gratulujemy pomysłu na promocję gry. Iście szatański (świński?) pomysł. Brawo!

 • Khedron68

  Tylko pochwalić chłopaków z pomysłowość.Jak widać duzi mogli by się od nas uczyć

 • Tymonn

  Full profeska ta świnia :)

 • kornick

  Fajna świnia, ale CDPR i Wiedźmin 3 przebiją wezmą do studia Alvernia strzygę i smoka :P

  Poza tym konia by wzieli a nie jakieś prosię.

  Siedzę na koniu

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   Konia mołszynkapczerowały chłopaki od Age of Conan.

 • ash_22

  Dobre RPG zawsze zaczynają się od questa z zabiciem paru szczurów w piwnicy. Także czekam na next-genowy motion capture długoogonisatych.

  Świnka oczywiście płci żeńskiej, wszędzie tylko wymuskane modelki, a tutaj proszę – naturalna uroda.

  Powodzenia przy tworzeniu gry!

 • Rapiru

  Jak słodka świnka
  :)