web analytics

«

»

Kuryer (nie)Codzienny #3

Kuryer numer 3...

Witajcie w kolejnej odsłonie Kuryera. Tak jak zapowiadaliśmy nasze subiektywne zestawienie najważniejszych informacji ze świata gier pojawiło się dziś, czyli w niedzielę. Tak już będzie zawsze! No chyba, że coś nam w tym przeszkodzi…

W drugiej odsłonie Kuryera zakończyliśmy naszą wyliczankę na wtorku. Tak więc czas na środę, 16 maja. Zaczynamy od niezbyt przyjemnej informacji dla wszystkich fanów obrazoburczej kreskówki South Park. Niestety wydawca, czyli THQ postanowiło przełożyć premierę South Park RPG na rok 2013. Przypomnijmy, że za tytuł ten odpowiada studio Obsidian Entertainment, które ma na swoim koncie ot choćby Neverwinter Nights 2, czy Fallout: New Vegas, a więc dopisek „roleplaying games” nie będzie tu tylko przysłowiowym kwiatkiem do kożucha. Choć z drugiej strony diabli wiedzą co wyjdzie z tego tytułu. Feargus Urquhart z Obsidiana w jednej z wypowiedzi dla mediów powiedział, że ich gra ma być, zacytujmy fragment: skandaliczna, pełna wulgaryzmów i umierających dzieciaków.

No to telewizja Fox News będzie miała w przyszłym roku używanie!

Czas na niepotwierdzoną, choć mającą w sobie sporą dozę prawdopodobieństwa ploteczkę jakoby Lionhead Studios (niestety Piotruś Molyneux odszedł sobie…) pracuje nad MMO-podobną grą cRPG na konsolę Xbox następnej generacji. Ciekawe, czy to naprawdę będzie coś nowego? Jak znamy życie skończymy z Fable 4 jako tytułem startowym Xboksa 720(?).

Odejdźmy jednak od dywagacji i rzućmy okiem na obóz Sony. Tam twórcy serii Uncharted w pocie czoła pracują nad grą The Last of Us. Sama gra działać ma na zmodyfikowanym, dopieszczonym silniku graficznym znanym z ostatniej gry o przygodach Nathana Drake’a. Poniżej możecie obejrzeć materiał wideo, który pojawił się w Internecie w okolicach wtorku/środy.

YouTube player

The Last of Us zadebiutować ma na konsoli Sony Playstation 3 na początku przyszłego roku. Nie możemy się już doczekać.

 Przejdźmy do czwartku, a tam wita nas materiał wideo z czwartej odsłony Halo. Nie każdy lubi Masterchiefa, ale trzeba uczciwie przyznać, że obok Gears of War to właśnie „H” jest najjaśniejszą gwiazdą konsoli Microsoftu. Na czwartą odsłonę serii czekam z niecierpliwością. Podobał mi się Halo: Reach (a raczej jego fenomenalne zakończenie) i chciałbym już dostać czwórkę w swoje łapki. Na razie pozostaje nam materiał wideo z sieciowej rozgrywki. Premiera Halo 4 już 6 listopada.

YouTube player

Lubicie przygody Solid Snake’a? Jeśli tak i akurat wydaliście marnego tysiaka na Playstation Vita to z pewnością czekacie na premierę Metal Gear Solid HD Collection. Gra pojawić się ma w sprzedaży już w czerwcu w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Europejska data premiery jest jeszcze nieznana. W skład „Kolekcji HD” wchodzą podrasowane wizualnie odsłony znane z Playstation 2: Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Obydwie gry mają być zoptymalizowane pod Vitę także pod względem sterowania – wykorzystają między innymi ekran dotykowy  PSV.

Lubicie lizaki? A blond włose cheerleaderki w kusych spódniczkach? Z pewnością lubicie. No chyba, że akurat polują na Zombiaki z piłą łańcuchową. Tak jak robi to urocza Juliet. Poniżej znajdziecie zakręcony materiał wideo z gry Lollipop Chainsaw. Filmik prezentuje typowy, zakręcony humor  pana Sudy i reszty ekipy z Grasshoppera. Utrzymana w konwencji pastiszu horrorów klasy „nawet-nie-B” z pewnością podzieli los poprzednich gier Goichiego Sudy – pies z kulawą nogą jej nie kupi. Wielka szkoda i piszę to całkiem szczerze i bez ironii.

YouTube player

No i co? Chcielibyście mieć w domu taką blondynkę na joystick jak z tej „specjalnej” edycji LC?

Powoli dochodzimy do piątku, a tam dementi Niemców z Deep Silver jakoby druga odsłona naszego Techlandowskiego Dead Island została przekazana w ręce Yager Development. Wszyscy kategorycznie zaprzeczają. No i bardzo dobrze. Oddalmy się nieco od branży elektronicznej rozrywki i wejdźmy na terytorium X muzy, czyli filmu. Oglądaliście film Tekken? Niestety obraz ten zawiódł oczekiwania fanów słynnej bijatyki, ale Hollywood nadal chce wycisnąć zielone banknoty z tej marki. Dlatego też do prac nad nową odsłoną filmu, która będzie prequelem zatrudniono reżysera Ong Bak. Jeśli nie oglądaliście OB to się wstydźcie! W każdym razie jest szansa, że tym razem zobaczymy przyzwoite kinowe mordobicie.

 Na koniec tego wydania Kuryera mamy nowe informacje o TES MMO. The Elder Scrolls Online ma zawierać fabułę, której nie powstydziłby się rasowy nie-sieciowy roleplay. Tak przynajmniej twierdzą sami panowie z Bethesdy. W ich MMO każdy gracz będzie bohaterem przez duże „B”.

Pożyjemy zobaczymy. Na razie żegnamy się z wami i do następnej niedzieli!

Oj nie! Przepraszam. Czy sądziliście, że w naszym wesołym szpitalu zapomnimy o najważniejszej grze ostatnich dni? Nie uwolnimy się od Diablo III. O słynnym errorze 37 już wspominaliśmy. Teraz zobaczcie jak reagują gracze. Lepiej nie podkręcajcie głośników na maksa.

YouTube player