web analytics

«

»

Filmograf Special – Shazam! – Prawdziwy Kapitan Marvel

To Kapitan!

To Kapitan!

Tam na niebie! Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To Supe… o pardon! To Shazam. Witajcie w kolejnym, specjalnym wydaniu naszego podcastu poświęconemu X muzie. Tym razem doktorzy CarnAge, Konsolite, oraz Michał Sobieszek, który nadal NIE ma ksywy pochylają się nad prawdziwym Kapitanem Marvel. Zapraszamy. Na deser… coś o serialach.

Uff w ostatnim czasie sporo było tego „kina bohaterskiego”. Byliśmy na marvelowskiej Kapitance Marvel z Brie Larson w roli tytułowej – pod TYM adresem możecie obejrzeć/przesłuchać nasz podcast o tym filmie. A dziś zapraszamy do słuchowiska o Shazamie. Nagraliśmy go (niemalże) tuż po premierze, ale trochę nam zeszło na montaż. W międzyczasie cała nasza brygada wybrała się na ostatnie przygody Avengersów i być może zbierzemy się do kupy i także o tym filmie nagramy jakiś SPECIAŁ. Tymczasem możecie odsłuchać nasze impresje (a czasem dość różniące się opinie) o przygodach Shazama. Film nadal jest grany w kinach jeśli zatem jeszcze nie wybraliście się na seans to może po naszym podkaście zdecydujecie się ruszyć tyłki z kanapy ;).

Jak już wspomniałem na wstępie w tym „specjalnym” odcinku znalazło się też miejsce na seriale. Rozmawiamy i oceniamy miedzy innymi najnowszy serial dostępny w usłudze HBO Go (nawet nie wiem, czy jest już grany na tradycyjnych kanałach HBO) zatytułowany Wojownik (od mniej, więcej 40 minuty odcinka). Serial został oparty – jak sami twórcy podkreślają – na cytuję: „zapiskach Bruce’a Lee”. Mamy zatem koniec XIX wieku. Trochę Dziki Zachód, tarcia między migrującymi z Chin robotnikami, a resztą młodego, ledwo co zespolonego po traumie Wojny Secesyjnej społeczeństwa amerykańskiego itd. Generalnie serial jest ciekawy – sprawdźcie co mamy o nim do powiedzenia.

No, ale dosyć tego pisania. Słuchajcie!