web analytics

«

»

Bardzo dziki dzik kalidoński w Assassin’s Creed Odyssey [PORADNIK]

Guziec kalidoński??

Guziec kalidoński??

Nie wiecie jak pokonać potężnego, kalidońskiego dzika i jego paskudne, bekonowe minionki? No to dobrze trafiliście, bo mamy dla was poradnik. Wideoporadnik. Tylko trochę taki 18+, bo się zdenerwowałem na podłą świnię!

Od kilku dobrych dni ogrywam najnowszą odsłone serii Assassin’s Creed, czyli Odyssey. Nawet podzieliłem się pierwszymi wrażeniami z tej produkcji w dłuższym tekście, a na naszym kanale YT możecie znaleźć wiele godzin z samej rozgrywki. Gra jest  naprawdę bardzo dobra. Zwiedzanie starożytnej Grecji to prawdziwa przyjemność. No chyba, że zaatakuje cię mityczna bestia. W tym przypadku chodzi o słynnego kalidońskiego dzika. Tak jest! W grze spotykamy tego samego (?) zwierzaka, który został w gniewie zesłany przez Artemidę, aby ukarać króla Kalidonu Ojneusa, który nie złożył bogini należnej jej ofiary. Bestię pokonał jeden z Argonautów – Meleager. No, a teraz dzik znowu pustoszy sielską krainę i naszym świętym obowiązkiem jest przerobić go na szyneczkę!

Nie będzie to łatwe zadanie. Poniżej macie nagrany przez GRAstro ;) wideo-poradnik z tej epickiej walki z bestyją! Generalnie z dzikiem kalidońskim należy walczyć za pomocą włóczni (można dodać grawerunek dający bonus do obrażeń). A kiedy rozwścieczony zwierzoł jest w oddali należy szyć do niego bezlitośnie z łuku, ale UWAGA – celujcie wyłącznie we włochaty łeb potwora. Prosto między oczy! Warto też zająć się przywoływanymi przez świniaka „bekonowymi minionkami”, czyli mniejszymi dzikami, które mogą nam mocno napsuć krwi swoją szaleńczą szarżą. Najlepiej ogłuszyć je „po spartańsku” kopniakiem i zabić dopiero po pokonaniu Bossa. Jeżeli wykończycie maluchy wcześniej, to dzik kalidoński przywoła nową grupę.

PS. Zapraszamy także do poprzedniego Poradnika dzięki któremu mogliśmy dostać broń i pancerze za darmo w grze Kingdom Come: Deliverance.