web analytics

«

»

Terapia grupowa – Drakensang online /EDIT#6

jak w domu...

Dzień dobry. Mam na imię Przemek i od prawie 30 lat jestem uzależniony. Zaczęło się niewinnie od sporadycznych używek ośmiobitowych. Wraz z upływającym czasem okazjonalne zażywanie stało się niewystarczające. Głód okazywał się coraz bardziej dotkliwy. Byłem zmuszony stopniowo zwiększać dawki. Coraz więcej, coraz dłużej, coraz częściej. Uzależnienie stawało się coraz głębsze, coraz mocniej trzymało mnie w swoich objęciach. W końcu doprowadziło mnie tutaj. Nie jestem już w stanie znosić tego sam. Nie potrafię sobie z tym poradzić własnymi siłami. Dlatego dziś stoję tu przed wami i proszę o pomoc. Pomożecie?

Oczywiście że pomożemy!! Poruszeni do głębi, tym jakże smutnym wyznaniem, ordynatorzy z naszej placówki medycznej postanowili wdrożyć sprawdzony i bardzo skuteczny zarazem system terapii grupowej. Pierwszy cykl spotkań będzie obejmował terapię eksperymentalno behawiorystyczną w oparciu o najnowszą zdobycz medycyny – Drakensang online. Postaramy się podać pomocną dłoń każdemu chętnemu i wspólnie zażegnać problemy samotnej rozgrywki single player. Nie bój się do nas dołączyć. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc.

Przejdźmy więc do rzeczy. Mówiąc prosto i bez ogródek gramy w Drakensang online. „DO” to połączenie browserowego hack’n’slasha z grą typu MMO. Do zabawy nie trzeba pobierać jakiegokolwiek klienta. Gra odpala się browserze, a etapy doczytywane są na bieżąco podczas rozgrywki.  Proste jak drut.

Do wspólnej zabawy będziemy potrzebować dwóch rzeczy. Konta w grze, oraz zainstalowanego programu do komunikacji głosowej TeamSpeak 3. Możecie wierzyć na słowo – gra z pełną komunikacją głosową dostarcza o wiele więcej frajdy podczas zabawy niż klepanie „robaczków” na mikroskopowej wielkości czacie. Jeżeli ktoś dopiero wyszedł z jaskini i nie posiada mikrofonu, proponuję zaopatrzyć się w takowy, to parę złotych a wrażenia z zabawy bezcenne. Poza tym możliwe, że za jakiś czas rozszerzymy naszą terapię grupową również o inne tytuły.

Dobra, teraz krótki kurs dla niewtajemniczonych. Co, jak i po co zainstalować.

1) Pobieramy klienta TeamSpeak3 TUTAJ.
2) Instalujemy
3) Po instalacji automatycznie włączy się wizard do konfiguracji, więc konfigurujemy program.
4) Teraz musimy połączyć się z serwerem TeamSpeak i wejść na kanał w którym będziemy się wszyscy wzajemnie słyszeć.  Wchodzimy w Menu->Connections->Serwer List i wybieramy pierwszy serwer od góry DREAM-TS SERVER. Program powinien się z nim połączyć.
5) szukamy na liście kanału o nazwie grastroskopia.pl i łączymy się z nim. W tym momencie jesteśmy w stanie słyszeć co mówią wszyscy, którzy są z nami na tym kanale. Proste jak deptanie kapusty.

UWAGA! Darmowe kanały na tym serwerze są dynamiczne, więc pierwsza osoba wchodząca na serwer musi ten kanał założyć. W takim wypadku klikamy PPM na liście w pole „Pokoje tymczasowe” i wybieramy „Create Channel”. Nazywamy go grastroskopia.pl i nadajemy hasło „dupa”. W zakładce Audio ustawiamy maksymalną jakość i minimalne opóźnienie dla dźwięku.

Teraz pozostało tylko założyć sobie konto na http://www.drakensang-online.pl, wybrać serwer Heredur i bawić się razem z nami. To znaczy leczyć.
Z rozmaitych powodów personalno rodzinnych, zabawę zaczynamy wieczorem, po godzinie powiedzmy 21. Tak, żeby każdy mógł się spokojnie poddawać terapii, gdy reszta rodziny śpi.

To wszystko. Ekipa szpitala życzy więcej uzdrowień niż zgonów. Powodzenia i do zobaczenia na polu bitwy :)

—————————————————
/EDIT #1

Wczoraj, dzięki uprzejmości admina DREAM-TS SERVER, otrzymaliśmy statyczny kanał Teamspeaka, co za tym idzie nie trzeba zakładać go od nowa za każdym razem. Po zalogowaniu się na serwer, wchodzimy na kanał i cieszymy się wspólną zabawą. Mamy też dwa pod kanały, można więc grać w kilka tytułów jednocześnie.

Adres serwera: 91.204.161.77 DREAM-TS SERVER (proponuję dodać sobie do bookmarks)

Dane kanału głównego:
050.grastroskopia.pl
hasło:
gryman

Podkanały:
hasło:
gryman

Spotkaliśmy się też wczoraj ze szczeniackim zachowaniem pewnych osób, które to usilnie starały się zepsuć nam zabawę, spamując kanał poprzez tak zwane „szepty”. Okazuje się bowiem, że nawet po zahasłowaniu kanału, można do niego „szeptać” z zewnątrz. Na całe szczęście jest możliwe zablokowanie tej funkcji w opcjach TS, co każdemu od razu proponuję zrobić. Wchodzimy do opcji, wybieramy zakładkę Whisper i zaznaczamy „Deny everyone„.  Od teraz będziemy mieli już spokój.

—————————————————-
/EDIT#2

Poniżej video ze wspólnej, bohaterskiej walki, która odbyła się 14.04 roku pańskiego 2012.

Po dupie dostają: ash_22, digital_cormac, polo_tuc, jolo, wujo444

—————————————————-
/EDIT#3

Poniżej epicka walka z Bossem Khali, która to przejdzie do historii jako najkrótszy pojedynek w dziejach Drakensang Online. Dwóch jakże dzielnych śmiałków wyruszyło z ogniem w oczach i nadzieją w sercach, zmieść z powierzchni Ziemi mroczne plugastwo. Co z tego wyszło? Cóż, wyszło jak wyszło…

Śmiałkowie: polo_tuc, digital_cormac

—————————————————-
/Edit#4

Oto nadszedł dzień wielki. Dzień zemsty i zmycia hańby. Dzień  herosów i bohaterów, męstwa, poświęcenia i krwawej jatki. Dziś właśnie, roku Pańskiego 2012, nieulękniona drużyna herosów pokonała w zaciekłym boju zmartwychwstałego upiora króla Heredura. Bój był to srogi, lecz żaden nie poległ. Walczyli mężnie i z pasją. Walczyli by zwyciężyć…. i zwyciężyli. Chwała im po wieki. :)

Herosi: wujo444, digital_cormac, kaplus, Zarkhan

—————————————————-
/Edit#5

Jak z pewnością zauważyliście, od kilku dni nie działa serwer naszego Teamspeaka. Nie wiadomo co się z nim dzieje i czy kiedykolwiek będzie online. Nic to. Udało się załatwić nowy, permanentny kanał na innym, nieco szybszym serwerze, który od teraz będzie naszym kanałem oficjalnym. Pod spodem wszystkie potrzebne dane:

Adres IP serwera: 178.255.41.108 | Fast TeamSpeak III

Dane kanału głównego:
094.GRAstroskopia.pl
hasło:
gryman

Podkanały: room1, room2, room3
hasło:
gryman

—————————————————-
/Edit#6

I znowu spotkaliśmy się z przykrą koniecznością zakładania nowego kanału. Stary z niewyjaśnionych przyczyn zniknął. Nic to. Wszystko już działa jak powinno.
Pod spodem nowe dane do połączenia:

Adres IP serwera: ip.freeteamspeak3.com | Fast TeamSpeak III

Dane kanału głównego:
0119.GRAstroskopia.pl
hasło:
gryman

Podkanały: room1, room2, room3
hasło:
gryman

 

Hail to the Heroes!!!  :)