web analytics

«

»

Targi E3 2013 – rozkład jazdy

Zapiszcie w kajecie!

Zapiszcie w kajecie!

Już jutro w Los Angeles wystartują targi E3. Poniżej znajdziecie rozpiskę z godzinami startu najważniejszych konferencji. Co was najbardziej interesuje? Nas to co pokaże Microsoft. Czy gigant z Redmond zrehabilituje się w oczach „hardkorowych” graczy?

Zgodnie z tradycją oficjalne konferencję zaczynają się nieco wcześniej niż oficjalna impreza. Tak więc jako pierwszy startuje jeszcze dziś Microsoft o 9:30 rano czasu LA, a u nas będzie to 18:30. Szykujcie popcorn i zimną Coca-Colę. Po konferencji będziemy w siódmym niebie, albo na dnie „growego piekła”, gdzie liczyć się będzie ekhem… multimedialny kombajn (TV,TV,TV) podpięty pod telewizor, kablówkę i cholera wie co jeszcze… no tak, tak gry jakieś też hmm… odtworzy. Co ciekawe nieprzychylna reakcja graczy po słynnym pokazie Xbox One może nie mieć znaczenia. W sieci wszyscy deklarują, że NIE kupią nowego Xboksa, a tu proszę – w liczbie preorderów w sklepie Amazon sprzęt M$ bije Playstation 3. Różnica jest co prawda niewielka, ale zawsze. Chodzą plotki, że na konferencji Microsoftu pojawi się też prezentacja trzeciej odsłony Wiedźmina.

O godzinie 22:30 naszego czasu wystartuje konfa Electronic Arts, a równo o północy Ubisoft pokaże co ma w zanadrzu. Czekam na Watch Dogs, nie czekam na nowego Asasyna.

Sony celuje w hardkorowych graczy, a przynajmniej tak to wygląda na tle tego co sobą prezentuje Xbox One, a więc i godzina dla nas będzie hardkorowa. Konferencja Sony o godzinie 3 nad ranem 11 czerwca. Czy warto będzie czekać? Bardzo mocno trzymamy kciuki za kolosa na glinianych nogach, który boryka się od lat z problemami finansowymi. Czy napisałem kolos? O przepraszam! Sony kolosem było, aż przyszły koreańskie koncerny i zabrały japońskiej firmie rynek RTV tak jak dziecku odbiera się cukierka w piaskownicy. Na pożegnanie jeszcze walnęły go łopatką w głowę. Mimo to bardzo mocno kibicuję Sony. Uwielbiam ekskluzywne gry na Playstation 3 i liczę, że z PS4 będzie podobnie. Oby tylko gracza zagłosowali na „S” swoimi portfelami.

Konferencja Ninto… Nitamtendo, to znaczy Nintendo dopiero jutro o godzinie 16:00. Co będzie z Wii U? Najnowsza konsola od Wielkiego „N” nie radzi sobie na rynku zbyt dobrze. Ten sprzęt dramatycznie potrzebuje gier! A ostatnim, ważnym newsem dotyczącym produkcji na tę platformę była niezbyt miła wypowiedź pana Hideki Kamiya, który mając dosyć molestujących go fanów Smash Brosa napisał im na Twitterze zacytujmy: żeby się odpierdolili. Nie wierzycie? To czytajcie.

Konferencje można będzie obejrzeć między innymi pod tymi adresami.

Microsoft

Electronic Arts

Ubisoft

Sony

Nintendo

Jako ciekawostkę na koniec dodam tylko, że Nintendo oficjalnie NIE uczestniczy w targach E3 o czym możecie przeczytać klikając w link, który macie powyżej. No dobra! Powiedzcie nam teraz czego się spodziewacie po konferencjach? Czekacie na jakąś konkretną grę? Trzymacie kciuki za konsole nowej generacji? A może po tym co zaserwowano nam już wcześniej macie już dosyć?

 Live stream videos at Ustream