web analytics

«

»

Readers Initiative Podcast – Odcinek 21 – Pierścień Mroku

nik

Kontynuacja kultowej trylogii „WŁADCA PIERŚCIENI” J. R. R. TOLKIENA spisana piórem dwudziestoletniego rosyjskiego pisarza debiutanta? Skok na kasę? Przerost ambicji? Grafomania?… Czy to się mogło udać? Na te – i nie tylko – pytania spróbują dać Wam odpowiedź już dziś Rafał Jasiński wespół z Sebastianem Rulikiem – reprezentującym połowę składu sukcesywnie reaktywowanego podcastu BookBusters.audio i pełnowymiarowego felietonistę serwisu Wszystko Gra niestrudzenie donoszącego o pojawiających się na polskim rynku książkach z gatunku science-fiction i fantasy (ze szczególnym wskazaniem na powieści Brandona Sandersona)…

…następnie opuszczając fantastyczne rejony, Sebastian i Rafal zabiorą Was na kilka chwil w rejony reportażu (lub konfabulowanego „reportażu”) i literatury popularnonaukowej z gatunku psychologii ewolucyjnej i socjologii.

Zapraszamy do wysłuchania 21 odcinka Readers Initiative – podcastu o literaturze wszech treści – życząc miłego odsłuchu i zachęcając do podzielenia się Waszymi opiniami odnośnie omawianych książek, jak i samej audycji.

SPIS RZECZY:

00:00:43 – O TRYLOGII „PIERŚCIEŃ MROKU” NIKA PIERUMOWA wszystko, co chcielibyście wiedzieć a nawet trochę więcej…
01:05:57 – „BYŁAM KOCHANKĄ ARABSKICH SZEJKÓW” – LAILA SHUKRI – okiem Sebastiana.
01:23:46 – „ILU PRZYJACIÓŁ POTRZEBUJE CZŁOWIEK? LICZBA DUNBARA I INNE WYBRYKI EWOLUCJI” i inne książki ROBINA DUNBARA (Rafał).
01:30:31 – „iGen – DLACZEGO DZIECIAKI DORASTAJĄCE W SIECI SĄ MNIEJ ZBUNTOWANE, BARDZIEJ TOLERANCYJNE, MNIEJ SZCZĘŚLIWE I ZUPEŁNIE NIEPRZYGOTOWANE DO DOROSŁOŚCI – I CO TO OZNACZA DLA NAS WSZYSTKICH” / „iGEN – WHY TODAY’S SUPER-CONNECTED KIDS ARE GROWING UP LESS REBELLIOUS, MORE TOLERANT, LESS HAPPY–AND COMPLETELY UNPREPARED FOR ADULTHOOD–AND WHAT THAT MEANS FOR THE REST OF US” – JEAN M. TWENGE (Rafał).

LINKI

Książkowy Przegląd Premier Sebastiana:https://wszystkogra.tv/category/teksty/do-przeczytania/
Portal Wszystko Gra: https://wszystkogra.tv/category/teksty/do-przeczytania/
Strona Grastroskopia.pl – http://grastroskopia.pl/ (gry, recenzje, felietony i publicystyka) i podcasty TOMOGRAF i FILMOGRAF
Strona www: http://readersinitiative.podbean.com/#
Strona www BookBusters.audio: https://bookbusters.audio/
Readers Initiative w serwisie Spotify –https://open.spotify.com/show/0OoWiFH1cAX4MsAB3Zjj7o
Link do odcinka w serwisie YouTube: https://youtu.be/TxWfG3wrKFY
Fanpage: https://www.facebook.com/readers.initiative/
Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/392355947823710/
Twitter: @rafal_readers
Email: readers.initiative@gmail.com
iTunes: https://goo.gl/FuTynA
YouTube: https://goo.gl/RbCWLQ
RSS: https://readersinitiative.podbean.com/feed/