web analytics

«

»

Obchód tygodnia #371

Siekiero...

Siekiero…

Witajcie w kolejnej odsłonie naszego weekendowego cyklu! Po bardzo męczącym tygodniu w końcu możemy sobie porządnie odpocząć. No i oczywiście zrelaksować się przy giereczkach. Tylko jakich? O tym przeczytacie poniżej. Na deser zwiastun najnowszej gry z uniwersum Star Wars. Gry, która wyjdzie jeszcze w tym roku!

Oj dzieje się, dzieje! Za oknem mam powrót zimy – co mnie bardzo cieszy, bo nie lubię wiosny – a na dysku „grzeje” się Sekiro: Shadows Die Twice. Tak, tak… przeniosłem się do feudalnej Japonii za sprawą najnowszej produkcji od From Software. Długo wahałem się, czy to gra dla mnie. Dark Soulsy nie mogłem zdzierżyć. Trochę lepiej było z Bloodborne. Gra była jakiś czas temu w usłudze Playstation Plus więc trochę pograłem, ale poddałem się ;). A teraz nadszedł Sekiro razem z męcząco dyskusją przetaczającą się przez „Internety” o tym, czy powinien/nie powinien być w tej grze tryb dla takich łamag jak ja, czyli tryb EASY. Nie ma! I co mi zrobicie zapytałoby From Software! Nic to! Pomyślałem sobie. Dam grze szansę i dziś odważyłem się odpalić Sekiro. Pierwsza śmierć? Spadłem z klifu. To się chyba nie liczy prawda? W każdym razie w tutorialu zginąłem TYLKO kilka razy. To chyba jest… a może nie jest dobry prognostyk na przyszłość. W każdym razie mojego skila (lub raczej jego brak) możecie ocenić oglądając poniższy gameplay z rozgrywki. Oj chyba nie będę dobrym Shinobi. Muszę jednak uczciwie napisać, że walka na miecze jest baaardzo satysfakcjonująca. Oczywiście TYLKO wtedy, kiedy wygrywam. Czyli raczej niezbyt często.

Tak więc ja ogrywam Sekiro. Co jeszcze? Z gier to chyba wszystko. No może jeszcze Red Dead Redemption 2. Zbliżam się do nieuchronnego końca przygód Arthura Morgana i jego bandy. Kto wie? Może jeszcze w tym roku COŚ napiszę na naszym blogu o tym tytule? A co z innymi rozrywkami? Za chwilę obejrzę sobie drugi odcinek serialu Wojownik, a moją lekturą na ten weekend jest Wielki Marsz Stephena Kinga. Acha zapomniałbym EA zapowiedziało i pokazała nową grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Grę singleplayer! Star Wars Jedi: Fallen Order Wyjdzie jeszcze w tym roku. Na pewno zagram.