web analytics

«

»

Reader’s Initiative – Lato z Conanem i nie tylko!

conanNie wiecie co to RI? To podcast tworzony przez Michała z „Psychocastu” oraz naszego „szpitalnego” kolegę Randalla. Tak, tak… wiemy, że czekacie na Tomograf ;), ale w sumie to jest to samo. W tym odcinku rozmawiamy o książkach… TYLKO o książkach. Gorąco polecam… szczególnie, że też tam się udzielam. Zapraszamy do słuchania.

No dobra, ale kiedy NASZ Tomograf? Nie martwcie się w końcu coś się pojawi. Tymczasem zostałem zaproszony do podcastu traktującego  wyłącznie o książkach – nasz Tomograf przeszedł ewolucję i jest już raczej podcastem o szeroko rozumianej kulturze popularnej. Nieważne! W każdym razie rozmawiamy o kilku ciekawych, książkowych propozycjach w sam raz na wakacje. Ja i Michał Sobieszek pochylamy się nad nowym wydaniem Conana Barbarzyńcy i mamy kilka cierpkich słów odnośnie nowego tłumaczenia. Kolega Rafał poleca książeczkę Anno Dracula. Michał przybliży nieco Dallas ’63 Stephena Kinga. Ja natomiast marudzę potem trochę o książce Rój B.V Larsona. Link do RI macie TU. A poniżej spis „treści” i właściwy podcast do odsłuchania. Miłej zabawy mole książkowe !

00:01:57 – „Conan Barbarzyńca” (nowe polskie wydanie) – Robert E. Howard (rozmawiają Piotr i Michał)
00:16:47 – „Anno Dracula” – Kim Newman (Rafał i Piotr)
00:33:22 – „Homo deus. Krótka historia jutra” – Yuval Noah Harari (Rafał, Piotr)
00:49:28 – „Star Force” Tom 1 – „Rój” – B.V. Larson (Piotr, Rafał)
01:13:01 – „Akty zdrady”, „Przerwane kadencje”, „Trzecia opcja”, „Podział władzy” – Vince Flynn (Michał)
01:14:49 – „Dallas ’63” – Stephen King (Michał)
01:18:31 – Cykl o Myronie Bolitarze – Harlan Coben (Michał)
01:21:35 – „Nocna runda” – Lee Child (Michał)
01:24:41 – „Wilt” – Tom Sharpe (Michał)
01:26:59 – „TV (The Book) – Two Experts Pick the Greatest American Shows of All Time” – Alan Sepinwall, Matt Zoller Seitz (Rafał)
01:37:42 – „Pacific Rim: Eureka” – www.landminecat.pl
01:39:34 – Plany czytelnicze na najbliższą przyszłość – Piotr: „Star Force”, Tom 2 – „Zagłada”, B.V. Larson, Michał: „Ekspansja” Tom 1 – „Przebudzenie Lewiatana”, James S.A. Corey, oraz „Zrobiłbym coś złego” / „Złe”, Michał Jan Chmielewski, Rafał: „The Disaster Artist. Moje życie na planie The Room, najlepszego złego filmu na świecie”, Greg Sestero, Tom Bissell.