web analytics

«

»

Powrót do ZONY?

imgresCzy podobało się wam uniwersum STALKER’a? Czy lubicie postapokaliptyczne, mroczne, brudne i naturalistyczne zarazem klimaty? Czy kochacie nurzać się w otaczającej Was beznadziei zrujnowanego świata przyszłości? Odpowiedzią na te pytania może być choćby popularność gier z serii STALKER, czy też przetłumaczona na dwadzieścia dwa języki powieść „METRO 2033” autorstwa Dmitrija Głuchowskiego, nie wspominając już o „Pikniku na skraju drogi” Arkadija i Borisa Strugacckich, który to od dawien dawna stanowi ikonę literatury SF.

Dlaczegóż to wspominam wyżej wymienione dzieła? Ponieważ za jakiś czas, najprawdopodobniej gdzieś w połowie 2015 roku, będziemy mogli śledzić losy bohaterów walczących o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie i to w dodatku na małym ekranie. Poniżej znaleźć możecie szkice koncepcyjne do serialu telewizyjnego zatytułowanego „ZONA”. W zasadzie jak na razie nic więcej o samej produkcji nie wiadomo, a przynajmniej mnie osobiście nie udało się odnaleźć żadnych konkretów. Wiadomo jedynie, że serial ma ruszyć mniej więcej w połowie przyszłego roku. Nie wiem także czy jest to produkcja rosyjska (mam taką nadzieję), kto ją produkuje, ani kto w niej występuje. Nieznany jest również zarys fabuły. Wiem, trochę mało tych konkretów, jednak patrząc na poniższe koncepty (autorstwa Alexa Andreyeva), serce bije mi znacznie mocniej i mam szczerą nadzieję, że całe zamieszanie z konceptami nie jest jakiegoś rodzaju żartem…

Więcej prac Andreyeva możecie znaleźć pod tym adresem. Znajduje się tam również plakat pierwszego sezonu. Niestety jest on tak nieczytelny, że wywnioskowanie z niego czegoś konkretnego, graniczy praktycznie z cudem. Było nie było, jeżeli ktokolwiek z Was doszuka się jakichś konkretów odnośnie serialu – piszcie. Z całą pewnością wielu z nas chętnie dowie się czegoś więcej.

yhrs5vnlrdlllqdwzcwj

tbfblomyltcmfelvpwck

pmlkaoyqrfjpw0zruzlc

mvqjuric9wp3auofkpyv

m6wza2zp21jnfvcuiqen

j5q9dqulnkwdsil4ceis

gsjrlrbmst5l6qpopgzx

bdydkraoa1y1yznddrb8