web analytics

«

»

Obchód tygodnia #563 – wiwat święta!

Dzińgol belz! Dzwonią dzwonki sań! Mamy święta Bożego Narodzenia, choinkę i prezenty. Zrobiliśmy też bigos staropolski. Święta bez bigosu to nie święta i już.

Witajcie w świątecznym Obchodzie tygodnia. Już tylko tydzień i będziemy świętować nowy, 2023 rok. Oczywiście na naszym małym blogu pojawi się jakieś podsumowanie tego paskudnego, 2022 roku. No, ale nie wybiegajmy w przyszłość. Na razie świętujemy. Wczoraj była Wigilia. Podjadłem śledzika, tatara z łososia ( trochę jak sałatka z ogóreczkami kiszonymi taka na ostro) i krewetek z awokado. Dziś natomiast mięsiwa, szynka zawijana szyneczka z chrzanem w galarecie i wspaniały, tradycyjny BIGOS STAROPOLSKI. Tak pyszny, że zasługuje na wielkie litery.

Oczywiście szmatława telewizja Polsat kolejny raz patrząc nam prosto w oczy rzygnęła z ekranów Kevinem. Serio mam dość tego filmu i tego corocznego trollowania Polszmatu tym guanem. Nie odebrało mi to na szczęście apetytu, ale niesmak w ustach pozostał.

Po zacnym, świątecznym posiłku czas odpocząć. A jak odpoczywać to najlepiej przy jakiejś grze. Chwyciłem zatem za pada. Tylko w co zagrać? Czy odpalić Xbox Series X? A może Playstation 5? Kusi też Nintendo Switch. O stacjonarnym PC nie wspominam. W tym roku praktycznie nie grałem na PieCyku. To pierwszy taki rok w mojej historii „giercowania”, że praktycznie nie grałem na komputerze. Wniosek? Pecet jest mi zbędny… mimo że w tym roku kupiłem gamingowego laptopa, który służy mi do pracy itd. Ot choćby ten „Obchód…”

Na tapecie mam The Callisto Protocol na PS5 (o grze pisałem TU). Powoli kończę ten tytuł, bo na kupce wstydu nadal God of War Ragnarok i kilka innych tytułów, które miały premierę w ostatnich dwóch miesiącach.

Oczywiście zasiadłem też przed telewizorem. W planach na HBO Max film Morbius, a na Netflixie Wiedźmin: Rodowód krwi. A moją lekturą na najbliższe dni jest pierwszy tom cyklu Rebel Fleet zatytułowany: Rebelia.

Na koniec życzymy wszystkim Wesołych Świąt! Zdrowia, szczęścia i pomyślności i kupy prezentów pod choinką. Najlepiej gier oczywiście!