web analytics

«

»

Nieuchwytny cień czwartego Thiefa

4ty złodzi4j...

Wprawdzie nasz walący się szpital nie jest placówką zajmującą się newsami, ani tym bardziej plotkami, jednakże niepotwierdzona wiadomość która obiegła dziś świat jest warta złamania kilku zasad. Ba, jest warta złamania wszystkich zasad z przysięga Hipokratesa włącznie. Jak można było zauważyć na wielu dużych portalach branżowych, do sieci wyciekło video, którego treść dość jasno sugeruje że prace na czwartym Złodziejem trwają już od dłuższego czasu. Film został zuploadowany na serwis YT przez jegomościa o nicku „garrettisback” i otagowany jako „thief4demoreel”. Niewtajemniczonym przypominam, że demoreel’e to coś w rodzaju animowanego potrfolio danego grafika, bardzo popularna od wielu lat forma prezentacji swoich umiejętności. Wspomnianym artystą jest w tym przypadku Eric Wong, który pracował przy takich tytułach jak Assasins Creed, Driver San Francisco czyDeus Ex. Z tego co można wnioskować z zamieszczonego pod tekstem materiału, pracuje on aktualnie nad przerywnikami filmowymi (czy też intrem) do czwartego Thiefa.

Bardzo miła to wiadomość. Na kolejnego Thiefa czekają chyba wszyscy miłośnicy podrzynania gardeł, ładowania sztyletów w plecy i gaszenia pochodni „wodnymi” strzałami. Samo wideo jest bardzo marnej jakości, można jednak bez problemu rozpoznać co, jak i dlaczego. Od siebie muszę jednak dodać, że idea z automatycznie rozkładanym łukiem kompozytowym al’a Transformers to jednak chyba nie za dobry pomysł… Reszta prezentuje się jak najbardziej w porządku.

Skoro plotkujemy już o Thiefie, warto jeszcze wspomnieć o kilku prawdopodobnych koncept artach, które kiedyś tam wyciekły do sieci. Możecie je pooglądać pod tym adresem.

Teraz pozostaje jedynie czekać na  potwierdzenie tego przecieku, czego jednak specjalnie bym się nie spodziewał. Jeżeli jest kontrolowany, to zrozumiałe że potwierdzenia nie będzie, jeżeli zaś faktycznie ktoś to wideo rąbnął (co jest bardzo prawdopodobne, ponieważ wygląda jak nagrywane komórką), to…właśnie. Radzę błyskawicznie się z nim zapoznać, ponieważ znika z sieci szybciej niż telewizory ze sklepów, podczas zamieszek w murzyńskiej dzielnicy.

http://www.youtube.com/watch?v=u8zQ7trMrXA&feature=player_embedded