web analytics

«

»

Krótki kaszel – Round World

o matko! ale wysoko...

Witam wszystkich. Dziś w Krótkim kaszlu będzie przyjemnie i…okrągło. Dlaczego okrągło? Ponieważ urocza gierka, którą chcę dziś zaproponować rozgrywa się w malutkim, okrągłym świecie. Można zaryzykować stwierdzenie, że pod pewnymi względami jest swoistym połączeniem Machinarium i Limbo, oczywiście w skali mikro.

Jej bohaterem jest istota o imieniu Krzysztof Kolumb, eeee przepraszam – Rato, której to musimy pomóc w udowodnieniu że Ziemia jest okrągła. Do pokonania mamy 15 pięknie stylizowanych plansz, na których znajdziemy rozmaite, proste zagadki logiczne. Naszym zadaniem jest oczyszczenie drogi bohaterowi i przeprowadzenie go do następnej lokacji. Proste, wciągające i przyjemne.

Całość prezentuje się naprawdę fajnie. Ładna, estetyczna i stylizowana grafika okraszona jest przyjemną muzyczką przygrywająca w tle. Gierkę można skończyć w kilkanaście minut, co kwalifikuje ją jako bardzo miły przerywnik „śniadaniowy”.

Gra w całości zbudowana jest na popularnym flashu, zabawa więc odbywać będzie się za pośrednictwem przeglądarki, a rozpocząć możemy ją pod tym adresem. Życzę powodzenia i pamiętajcie, że tak naprawdę Ziemia jest płaska! :)