web analytics

«

»

Krótki kaszel – A Grain of Truth

piękna brunetka i jej latający żółw ninja...

Dzisiejszy Krótki kaszel nie będzie wcale taki krótki. Chciałem dziś bowiem zaproponować grę autorstwa Marka i Marcina Rudowskich, zatytułowaną „Ziarnko Prawdy”. Swoją drogą bardzo miło usłyszeć znajomo brzmiące nazwiska pośród twórców produkcji niezależnych. Wróćmy jednak do tematu. „A Grain of Truth” należy do gatunku gier przygodowych. Może nie do tych typowych przygodówek, z jakimi spotykamy się co jakiś czas, ponieważ nie sterujemy w niej samą postacią bohatera, ale za wyjątkiem tej jednej różnicy, zawiera w sobie wszystko to, co każda przygodówka  posiadać powinna.

Warstwa fabularna opiera się o podróż pewnej dziewczyny, która to za wszelką cenę stara się odnaleźć zasłyszanego w opowieściach Mędrca. Mędrzec ten zna podobno odpowiedzi na wszystkie zadane kiedykolwiek pytania, oraz słyszał wszystkie opowiedziane kiedykolwiek historie. Wedle podań, zamieszkuje on miejsce znajdujące się za Wielkimi Połaciami, nad którymi to lewitują Samotne Głazy. Gra zabierze nas jak widać w całkowicie magiczną podróż, która to została przedstawiona za pomocą przepięknie narysowanej, stylizowanej grafiki, oraz okraszona niebywale klimatyczną muzyką. Lewitujące głazy, zbieracze chmur oraz rozmaite, dziwaczne stwory zamieszkujące Wielkie Połacie to tylko kilka magicznych elementów, które napotkamy w trakcie naszej przygody.

Od strony technicznej miniprodukcja ta posiada całkiem ciekawe zagadki, rozmaite puzzle do rozwiązania oraz dość nowatorski system dialogów z postaciami, oparty również na pewnego rodzaju łamigłówkach. Wszystko to zebrane razem, tworzy grę wyjątkowo klimatyczną, powiedział bym wręcz bajkową, której naprawdę warto poświęcić trochę czasu.

Standardowo już, kaszlemy w przeglądarkę czystym flashem, a naszą niecodzienną podróż możemy rozpocząć pod tym adresem. Moim zdaniem naprawdę warto.