web analytics

«

»

Gramy w pracy #2

Byłeś DRUGI w Mario Kart!

Byłeś DRUGI w Mario Kart!

Znowu siedzisz w robocie i nudzisz się jak mops? No to może czas na klasykę ze starych konsol? Czas przenieść się w przeszłość i odpalić cudowne produkcje z naszych młodzieńczych lat. Dziś polecamy kilka naprawdę mocnych produkcji. Tak! Jest też Marian.

Witajcie w drugiej odsłonie „Gwp”. Poprzednim razem mogliście zagrać między innymi w kultowego Gauntleta a miłośnikom Amigi z pewności zakręciła się w oku łezka przy Shadow of the Beast. Co dziś mamy na tapecie? Waszej uwadze polecamy na pierwszy ogień platformówkę Alex Kidd in the Enchanted Castle. To druga odsłona przygód Alexa i w przeciwieństwie do części pierwszej pojawiła się tylko na konsoli Sega Mega Drive (Genesis). Seria gier z „A” miała być odpowiedzią na popularność Mario Bros., a główny bohater przez pewien czas był nawet oficjalną maskotką Segi – potem zastąpiony przez jeża Sonica. W przygody Alexa możecie zagrać klikając TU.

Co jeszcze? Skoro jesteście w pracy to z pewnością czasem macie ochotę obić komuś mordę. Nie? Nie kłamcie! Z pewnością czasem siedząc za biurkiem opanowuje was czysty RAAAGEE. Co zrobić w takim przypadku? Najbezpieczniej odpalić Art of Fighting i wcielić się w Ryo, albo Roberta, którzy muszą uwolnić porwaną Yuri. Gra pojawiła się na automatach wrzutowych, konsolach Neo Geo, Super Nintendo, TurboGrafx, a wersja w którą możecie zagrać klikając w TEN link pochodzi z Segi Mega Drive. Polecamy.

Dobrze. Dosyć tej przemocy w grach wideo. Czas na urocze grzybki i hydraulika w gokarcie. Tak jest! Teraz przeniesiemy się do cudownego świata Nintendo i pogramy sobie w Super Mario Kart, czyli w jedną z najważniejszych gier prosto z Super Nintendo. Ten tytuł naprawdę jest super ;) i zagracie w niego pod TYM adresem.

Na koniec dzisiejszego wydania „Gramy w pracy” prawdziwa wisienka – Comix Zone. Niezwykle oryginalny „action platformer” wydany w 1995 roku (także na PC). W przygody Sketcha Turnera, który przenosi się na łamy komiksu zagracie klikając TU.