web analytics

«

»

Godzina z Project Warlock – klasyka w pełnej krasie!

Klasyka!

Klasyka!

Przed wami godzinny materiał wideo z gry Project Warlock. Kochacie klasyczne gry FPP/FPS i czujecie nostalgię do gier z lat 90? Jeśli tak to PW jest dla was wymarzoną gierką. Oglądajcie.

Nie wiecie czym jest ten cały Project Warlock? Nie przejmujcie się! Przyznam się szczerze, że do niedawna ja też nie wiedziałem. Nie raz już uczciwie przyznawałem, że raczej średnio interesują mnie „małe” produkcje. Tak było również w przypadku Project Warlock. Dopiero kolega doktor Konsolite zwrócił moją uwagę na ten naprawdę ciekawy i warty uwagi tytuł.

Już sama geneza tego projektu jest fascynująca. Project Warlock to dziecko… młodego twórcy, naszego rodaka zresztą – więcej o powstaniu tej gry możecie przeczytać pod TYM adresem. Bardzo polecam lekturę. A po lekturze zapraszam do obejrzenia godzinnego gameplayu. Gra przywodzi mi na myśl takie tytuły jak DOOM, ale chyba przede wszystkim kojarzy mi się z Hexen i Heretic. Grało mi się naprawdę przyjemnie. Szczególnie spodobały mi się te klasyczne filtry – sprawdzcie jak PW wyglądałby np. Na ZX Spectrum (oczywiście taka gra na Spectrusia byłaby niemożliwa, ale chodzi o styl artystyczny/wizualia), czy Commodore64. Gierkę możecie kupić sobie za marne 40 złociszy w usłudze GoG.