web analytics

«

»

DOSowa klasyka w przeglądarce

Wal się Warcraft!

Wal się Warcraft!

Chyba wszyscy kojarzą DOSBox’a? Fani starych gier z pewnością. Teraz dzięki internet Archive możesz zagrać w ponad tysiąc klasycznych gier. To nie ściema. Niech żyje retro! Nam zakręciła się łezka w oku.

Nie ma co udawać, że my tutaj na Grastro jesteśmy (a przynajmniej trzech z nas) „leśnymi dziadkami” pamiętającymi tak zwane „stare, dobre czasy” kiedy pod DOSem odpalało się stare gierki, obudowy komputerów miały przycisk Turbo i były zamykane na kluczyk. Nie dziwota zatem, że moje serduszko zabiło mocniej kiedy odkryłem TEN adres internetowy. Na początku nie chciało mi się wierzyć – pełne wersje gier, działające w przeglądarce, obsługa myszy i gamepada, fullscreen. Wszystko jest! Tylko grać!

Powróćmy zatem do czasów kiedy walczyło się z autoexec.bat i config.sys’em. Pod maską szalało całe 12, 16, albo jeśli byłeś „bogol” całe 33 MHz. Gier jest cała masa, ale waszej uwadze polecam kilka. Może Dune 2, albo urocze Lemingi? A co powiecie na Rise of the Dragon i Space Quest V? A taki Indianapolis 500? Ileż godzin spędziłem w tej grze. Linki poniżej.

Martian Memorandum

Dune 2

Cisco Heat

North&South

Master of Orion

Lotus