web analytics

«

»

Baldur’s Gate znów zabłyszczy

tym razem wam dokopię...

Tych, którzy śledzili przez kilka ostatnich dni witrynę www.baldursgate.com i umieszczony na niej licznik, który to odmierzał czas do bliżej nieokreślonego wydarzenia, spotkała wczoraj o godzinie 20.00 bardzo miła niespodzianka. Wyjaśniło się bowiem, co tak naprawdę stanie się z jedną z najlepszych gier cRPG w historii. Przez ostatnie kilkanaście dni, spekulacji namnożyło się co niemiara choć samych możliwości nie było wcale aż tak wiele. Domysły dotyczyły między innymi kontynuacji serii, portu na platformy mobilne, kolejnej części swoistego  spin offu Dark Alliance, czy też odświeżonej wersji na PC.

Od wczoraj nie trzeba już jednak spekulować, bowiem na wcześniej wspomnianej stronie widnieje komunikat, iż otrzymamy odświeżoną i podrasowaną wersję starych Baldurów. Tak tak, „Baldurów„, bo wedle zapewnień Trent’a Ostera, dyrektora wykonawczego studia Beamdog, otrzymamy również odświeżoną wersję Baldur’s Gate 2. Jeżeli część z was podskoczyła w tym momencie ze szczęścia, to dodatkowo powinien ucieszyć was fakt, że obie gry zostanę „zremasterowane” wraz ze swoimi dodatkami. Tak więc czeka nas zabawa w Baldur’s Gate + Tales of the Sword Coast, oraz w Baldur’s Gate 2 + Throne of Bhaal. Nie ma co, to na prawdę wspaniałe wieści, bo wydanie odświeżonych wersji na platformę PC jest chyba najlepszą z wcześniej wspomnianych możliwości.

Całość będzie biegać na mocno zmodyfikowanym silniku Infinity Engine (czyli dokładnie tym ze starych Baldurów), a do prac nad nową wersją zatrudniono część starej ekipy. Jest więc całkiem spora szansa, że uda się zachować oryginalny „feeling” tych wspaniałych gier. Dodatkowo Trent Olster wspomniał na swoim Tweecie, że istnieje także szansa na wersję multiplayer, oraz że do gry zostanie dodany całkiem nowy, świeży content. Nie zostało niestety jak na razie potwierdzone, czy gry ukażą się na jakichkolwiek innych platformach poza PC. Całość ma zostać wydana latem 2012.

Cóż, teraz pozostało już tylko ostrzyć miecze, czyścić pancerze, powyciągać z szafy magiczne kostury i czekać.