web analytics

«

»

12 urodziny GRAstroskopia.pl! Hurra!

Strzelił nam tuzin. Naprawdę nasz blog ma już dwanaście lat. Ależ ten czas szybko leci.

Od kilku dni coś chodziło mi po głowie i nie dawało spokoju. Nie wiedziałem w czym rzecz. Natrętna myśl, że o czymś zapomniałem nie dawała mi spokoju. Wreszcie dziś rano wyskoczyłem z mojego barłogu z okrzykiem: „Jezu Chryste i święty osiołku!” No tak! Zapomniałem, że w lutym świętujemy nasze urodziny!

Zgadza się kilka dni temu, a dokładnie 23 lutego 2012 roku o godzinie 12:00 ruszył serwer GRAstro! Tak właśnie urodził się nasz mały blog. Więcej hagiograficznych wspominek możecie przeczytać we wpisie o 10 urodzinach. No, ale tak, tak… mamy te DWANAŚCIE lat.

Tak więc sto lat sobie życzymy. Zdaje się też, że jesteśmy (chyba) najstarszym, niekomercyjnym blogiem o hmm… szeroko rozumianej „kulturze popularnej” (gry, książki, filmy, seriale) w Polsce. Trochę się przez te lata działo. Nietrudno zauważyć, że z materiałami u nas różnie bywa. Czasem dopada nas (mnie!) lenistwo i mamy czasem tylko Obchody tygodnia ;), ale i tak świętujemy. Miniony rok był dla GRAstro całkiem łaskawy. Może to dziwić, ale oglądalność naszego bloga w 2023 roku była najwyższa od PIĘCIU lat. Naprawdę. Zapewne jest to spowodowane faktem, że w pewnym momencie nie mieliśmy certyfikatu HTTPS i wujek GOOGLE bardzo marnie nas indeksował w swojej przeglądarce. Nadal nie jesteśmy jakoś bardzo wysoko. Cóż, cieszymy się tym co dają!

Warto też wspomnieć, że w 300 numerze magazynu PSX Extreme szarpnęliśmy się na całostronicową reklamę.

Cóż mogę dodać na koniec? Sto lat!