web analytics

«

»

Zagraj sobie w „Kucharzyka”!

Się grało...

Się grało…

Czasem zwiedzając odmęty Internetu napotykamy coś co wzbudza w nas „grową” nostalgię. Witrynka poświęcona przenośnym konsolkom sprawiła, że powróciły wspomnienia. Zagrajmy w Nu Pagadi i Ośmiorniczkę, a wszystko to dzięki naszym rodakom.

Zapewne dobrze wiecie, że u nas na Grastro większość ordynatorów to stare, leśne dziadki pamiętające zamierzchłe lata PRL’u (i początek lat 90). Tak, tak… nasze dzieciństwo to magnetofony kasetowe, wypożyczalnie kaset wideo, komputery 8 i 16-bitowe. Konsole Nintendo… o pardon Pegasusy. Gumy do żucia Donald i Turbo kupowane na targu i tak dalej. Ech… to były piękne czasy. Czasy widziane oczyma dziecka. Nie widziało się wokół siebie tej całej paskudnej siermiężności.

O czymś zapomniałem? A tak! Konsole od „ruskich”, czyli podróby Nintendowskich konsolek Game&Watch. Pamiętacie Nu Pagadi, czyli słynnego wilka, który zbierał jajeczka do koszyczka? Grało w to chyba pół Polski. A Kucharzyk odbijający patelnią kiełbasę i inne frykasy? Jeśli chcecie sobie przypomnieć tamte czasy to gorąco zachęcam do odwiedzenia „Cyfrowej kolekcji gier elektronicznych”, którą z pietyzmem przygotowali nasi rodacy z Hipopotam Studio. Gry, odtworzone w najmniejszych detalach znajdziecie pod TYM ADRESEM.

W co można zagrać? W prawdziwe perełki. Dostępnych jest w sumie 26 gier. Oprócz wspomnianych już wyżej mamy tam także między innymi: Donkey Konga i Zeldę na Game&Watch, Castle Adventure od Casio, Terminatora od Tiger Electronics i wiele innych.

Naprawdę warto kliknąć i przejrzeć w co się grało w zamierzchłych czasach. Kilku tytułów nie znałem, a byłem zagorzałym fanem  takich handheldów.