web analytics

«

»

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #7 – Witold Makowiecki: „Przygody Meliklesa Greka” / „Diossos”

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #7 – Witold Makowiecki: "Przygody Meliklesa Greka" / "Diosos"

Tomograf – Z Zakurzonej Szpitalnej Biblioteki #7 – Witold Makowiecki: „Przygody Meliklesa Greka” / „Diosos”

Po niespełna rocznej przerwie postanowiliśmy ponownie otworzyć odrzwia naszej ZAKURZONEJ SZPITALNEJ BIBLIOTEKI i pomyszkować w jej mrocznych zakamarkach, gdzie natrafiliśmy na dwie powieści młodzieżowe z lat 50. ubiegłego stulecia, napisane przez WITOLDA MAKOWIECKIEGO.

Czy „PRZYGODY MELIKLESA GREKA” i „DIOSSOS” – których tytułowi młodzi bohaterowie przeżywają masę niesamowitych i niebezpiecznych przygód a ich akcja toczy się krajach w starożytnej Grecji i Bliskiego Wschodu – czytane dzisiaj niosą w sobie wciąż ponadczasowość i porwały nas tak, jak czyniły to w dzieciństwie? I czy lektura książek pana Makowieckiego może rozpalić wyobraźnię i nauczyć czegoś o okresie, w których toczy się ich fabuła, współczesnych młodych czytelników? Na te pytania starają się odpowiedzieć doktor Randall i doktor Karnaś. UWAGA! Dodatkowo, w niniejszym odcinku, ordynator GrastroSzpitala zdradza ponury (ekhm!) i wstydliwy sekret związany z inną lekturą z lat młodości, czyli książką „NASZA SZKAPA” Marii Konopnickiej!…

Zapraszamy do komentowania i czekamy na Wasze propozycje książek z Waszej nieodżałowanej młodości i cudownych lat dzieciństwa, które chcielibyście, abyśmy omówili w ramach naszego „…Bibliotecznego” spin-offa! Miłego odsłuchu!

Słuchaj TOMOGRAFU i ZAKURZONEJ SZPITALNEJ BIBLIOTEKI na iTunes: KLIK!

Subskrybuj, słuchaj i pobieraj TOMOGRAF i ZAKURZONĄ SZPITALNĄ BIBLIOTEKĘ w serwisie i aplikacji PODBEAN: KLIK!