Po niespełna rocznej przerwie postanowiliśmy ponownie otworzyć odrzwia naszej ZAKURZONEJ SZPITALNEJ BIBLIOTEKI i pomyszkować w jej mrocznych zakamarkach, gdzie natrafiliśmy na dwie powieści młodzieżowe z lat 50. ubiegłego stulecia, napisane przez WITOLDA MAKOWIECKIEGO.
Czy „PRZYGODY MELIKLESA GREKA” i „DIOSSOS” – których tytułowi młodzi bohaterowie przeżywają masę niesamowitych i niebezpiecznych przygód a ich akcja toczy się krajach w starożytnej Grecji i Bliskiego Wschodu – czytane dzisiaj niosą w sobie wciąż ponadczasowość i porwały nas tak, jak czyniły to w dzieciństwie? I czy lektura książek pana Makowieckiego może rozpalić wyobraźnię i nauczyć czegoś o okresie, w których toczy się ich fabuła, współczesnych młodych czytelników? Na te pytania starają się odpowiedzieć doktor Randall i doktor Karnaś. UWAGA! Dodatkowo, w niniejszym odcinku, ordynator GrastroSzpitala zdradza ponury (ekhm!) i wstydliwy sekret związany z inną lekturą z lat młodości, czyli książką „NASZA SZKAPA” Marii Konopnickiej!…
Zapraszamy do komentowania i czekamy na Wasze propozycje książek z Waszej nieodżałowanej młodości i cudownych lat dzieciństwa, które chcielibyście, abyśmy omówili w ramach naszego „…Bibliotecznego” spin-offa! Miłego odsłuchu!
Słuchaj TOMOGRAFU i ZAKURZONEJ SZPITALNEJ BIBLIOTEKI na iTunes: KLIK!
Subskrybuj, słuchaj i pobieraj TOMOGRAF i ZAKURZONĄ SZPITALNĄ BIBLIOTEKĘ w serwisie i aplikacji PODBEAN: KLIK!