web analytics

«

»

Tomograf specjalny – Doctor Who – Seria 8

Dr_Who_(316350537)

To było nieuniknione – wraz z nowym, specjalnym epizodem podcastu Tomograf, do Szpitala zawitał, na rutynowy obchód, najsłynniejszy Doktor wszechświata. By uczcić to wiekopomne wydarzenie, zebraliśmy się w trójkę i postanowiliśmy omówić pierwszy epizod najnowszego sezonu serialu „Doktor Who”. Dlaczego zaczynamy od serii ósmej? Cóż, seria przechodzi wielkie zmiany, w tym najważniejszą. Na scenę wkroczył nowy aktor, wcielający się rolę „dwunastego” Doktora, Peter Capaldi, zastępując bardzo charakterystycznego Matta Smitha. Regeneracja Doktora zazwyczaj wiążę się ze znaczącymi zmianami w formule tego serialu, oraz w naszej rozmowie staramy się wyciągnąć pierwsze wnioski i wysnuć prognozy na temat tego, jak bardzo zmieni się „Doktor Who” w najbliższym czasie.

I przede wszystkim – odcinek należy przesłuchiwać po zapoznaniu się z wcześniejszymi seriami, jak również z omawianym, pierwszym epizodem sezonu ósmego. W podcaście roi się od SPOILERÓW, zdradzających ważne elementy fabuły obecnego i wielu wcześniejszych epizodów „Doktora Who”. Wszyscy, którzy ani „Doktora…” nie znają, albo zamierzają się z serią w najbliższym czasie zapoznać, lojalnie ostrzegam przed słuchaniem.

Jeśli jednak znajdą się jacyś „doktorowi” geecy, podobni nam, prosimy o komentarze i zapraszamy do dyskusji. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu również taka forma podcastu. Jeśli pomysł się spodoba, pojawią podobne omówienia odcinków tego i innych seriali. A tymczasem życzymy miłego słuchania!

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)