web analytics

«

»

Tomograf #38 – …i Duże Zielone Ludziki

Tomograf #38 – …i Duże Zielone Ludziki

Tomograf #38 – …i Duże Zielone Ludziki

Witamy i zapraszamy do odsłuchu kolejnego odcinka naszego podcastu TOMOGRAF. Tym razem wyszedł nam odcinek dłuższy i mimo, iż niżej podpisany – z dziką radością – wyciął większość irytujących ;-) fragmentów to i tak zostało całkiem sporo do przesłuchania. Powodem tego był fakt, że uzbierało nam się trochę tematów, z czego kilka z nich jest tematami „na czasie”. Zanim jednak przejdziemy do świeżego „mięska”, za sprawą znakomitej książki Pani OLGI DRENDY, zatytułowanej „DUCHOLOGIA POLSKA. RZECZY I LUDZIE W LATACH TRANSFORMACJI” , przeniesiemy się w przeszłość – do Polski z lat 80′ i 90′ ubiegłego stulecia. Recenzja niniejszej książki okazała się znakomitym pretekstem do snucia wspominek o sprawach, pozornie tak od siebie odległych, jak ociekające sosem hamburgery sprzedawane w polskich „proto-fast-foodach”, bioenergoterapeucie KASZPIROWSKIM, gazecie „SKANDALE” i książkach wydawanych przez nieodżałowane wydawnictwo PHANTOM PRESS.

Wróciwszy do czasów współczesnych zajęliśmy się tytułowymi „zielonymi ludzikami”. Najpierw orkami, które dotknięte – tak zwanym – Spaczeniem zalały zieloną falą krainę AZEROTH i kina na całym świecie. Randall poświęcił im aż dwie recenzje. Pierwsza z nich dotyczy nowej książki autorstwa pani CHRISTIE GOLDEN, „WARCRAFT: DUROTAN”, będącej prequelem do wydarzeń rozgrywających się w filmie kinowym. Druga zaś, to recenzja samego filmu, który powoli podnosi się spod sterty kamieni rzucanych weń przez krytyków. Okazuje się, że publiczność jest o wiele bardziej przychylna (lub jest w stanie więcej wybaczyć), wchodzącemu właśnie na ekrany na całym świecie filmowi WARCRAFT: POCZĄTEK. Co myśli o nim niżej podpisany? Sami sprawdźcie!

To nie koniec atrakcji, w których główne skrzypce grają „zielone stworki”. Konsolite opowie Wam również o tym, jak się bawił oglądając najnowszy film kinowy z udziałem Wojowniczych Żółwi Ninja, czyli TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES OUT OF THE SHADOWS, oraz „rzutem na taśmę” wyrazi swą – jakże cenną z perspektywy fana studia PlatinumGames i konesera slasherów pokroju Bayonetty – opinię na temat niedawno wydanej gry TEENAGE MUTANT NINJA TURTLES: MUTANTS IN MANHATTAN. W obu przypadkach raczej trudno o pozytywne orzeczenie… ale nie uprzedzajmy faktów.

Na zakończenie dowiecie się, co o najnowszym dodatku do gry WIEDŹMIN 3: DZIKI GON, zatytułowanym KREW I WINO sądzi dr Karnaś, który następnie w kilku słowach wyrazi swoją opinię o serialu OUTCAST: OPĘTANIE. Kącik serialowy i sam podcast zamknie Konsolite, który zarekomenduje Wam serialową adaptację komiksu PREACHER.

Sporo tego? Cóż, mamy nadzieję, że znajdziecie nasze przekomarzania ciekawymi, albo chociaż zabawnymi i, jak zwykle, spodoba Wam się to, że nam się (prawie) nic nie podoba. Ktoś tą ciężką robotę malkontenta odwalać w końcu musi. Tymczasem czerwcowe słoneczko praży, tak więc nie zapominajcie o używaniu odpowiednich filtrów, kiedy wreszcie podejmiecie ten trudny krok i zdecydujecie na chwilę oderwać się od Waszych telewizorów, komputerów i konsol. Miłego słuchania!

* * *

Adres do strony autorki książki „DUCHOLOGIA POLSKA. RZECZY I LUDZIE W LATACH TRANSFORMACJI” na Facebooku.

* * *

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)