web analytics

«

»

Tomograf #36 – …i Pięćdziesiąt Twarzy Smugi

Tomograf #36 – …i Pięćdziesiąt Twarzy Smugi

Tomograf #36 – …i Pięćdziesiąt Twarzy Smugi

Witamy i zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka TOMOGRAFU – podcastu, który prawdopodobnie zmieni Waszą percepcję szarej rzeczywistości, tak, że zaczniecie ją od tej pory postrzegać w barwach jednolicie czarnych. Tak, grono kwękających, marudzących i żywiących urazę do wszystkiego… Zaraz, zaraz? Coś chyba nie gra!? Zasiadając do pisania niniejszego wstępu zapomniałem, że w TYM konkretnym odcinku TOMOGRAFU (prawie) w ogóle nie marudziliśmy! Nie, żebyśmy zaraz tryskali entuzjazmem, ale byliśmy zaskakująco przychylni wielu produkcjom z dziedziny komputerowej rozrywki.

Na samym początku chwalimy grę 1993 SPACE MACHINE będącej nie lada gratką dla czule wspominającej lata 90 i miłościwie natenczas panującą „Przyjaciółkę” (nie, nie chodzi o pismo dla pań). Następnie Konsolite i Karnaś w kilku słowach reklamują najnowszą – już 16 – DIAGNOZĘ WSTĘPNĄ, poświęconą najnowszej odsłonie gry z kultowej serii DOOM, po czym Randall wyraża swoje ambiwalentne (z przewagą negatywnych – ha! a jednak!) uczucia względem gry ALEKHINE’S GUN – której wymówieniem poprawnego tytułu ma najwyraźniej spory kłopot – będącej młodszym i nieco ułomnym młodszym bratem HITMANA. Po nudnej, jak flaki z olejem, tyradzie na temat tego, dlaczego ALEKHINE’S GUN grą fajną nie jest, Konsolite opowie o różnicach pomiędzy nową odsłoną ORI AND THE BLIND FOREST: DEFINITIVE EDITION a jej wersją „waniliową” a potem chwali to, co warte pochwalenia z niedawno wydanego pakietu HUMBLE Friends of Nintendo BUNDLE. Niespodzianką nie jest, że (który to już raz?) rekomenduje SHANTAE AND THE PIRATE’S CURSE, ale wyraża też swój zaskoczenie, że „klon” kultowej gry EARTHBOUND, zatytułowany CITIZENS OF EARTH okazał się sympatycznym i niesamowicie grywalnym tytułem. A skoro wziął już w garść kontroler do WiiU, Konsolite postanowił zagrać i opowiedzieć kilka słów o nowej grze z serii STAR FOX (ZERO).

Na zakończenie mocne uderzenie! Karnaś wychodzi z cienia i ujawnia swoje mroczne oblicze! Zaczyna się niewinnie – od omówienia wrażeń z bety OVERWATCH i sarkania na jej polską wersję językową (przy okazji – innym spolszczeniom też się oberwało, oj!). Następnie Karnaś zabiera nas w zupełnie nieoczekiwane rejony internetu, ujawniając przed nami płaszczyznę egzystencji postaci z gier, filmów i komiksów, o której istnieniu nie mieliśmy do tej pory pojęcia. I, szczerze? Do dziś nie wiem, czy wiedzieć o nich chcielibyśmy. Zapraszamy do słuchania i życzymy zachowania zdrowych zmysłów!

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Czerwona Smuga - Wydanie Specjalne

Czerwona Smuga – Wydanie Specjalne