web analytics

«

»

Diagnoza wstępna #16 – DOOM

gd_diagnoza_16

Nowy DOOM, czy jest tak dobry jak stare? Czy jest wart swojej ceny? Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi w kolejnym odcinku Diagnozy wstępnej.

Specyficzna dyskusja powinna rozwiać wasze wątpliwości, lub wprowadzić jeszcze więcej zamieszania. W tym odcinku mamy opinię osoby, która skończyła walkę z zastępami piekła, oraz tej która jeszcze walczy – zgadnijcie kto to może być?

 

Zapraszamy do oglądania, komentowania, lajkowania, szerowania – a “róbta co chceta”, czeluści internetu przyjmą wszystko ;)

 • zielonykaczuch

  Kupię Dooma jak stanieje Diagnoza w pytkę

  • Konsolite

   Dziękować ;)

 • Hegemon

  Dla mnie to będzie całkiem blisko gry roku (choć w Uncharted 4 nie grałem, a Deus Ex i Dishonored są jeszcze na horyzoncie) i jak najbardziej się zgadzam, że strzelankowo nic ciekawszego już nie wyjdzie (nie spodziewam się ciekawej kampanii ze strony CoD, Titanfalla ani Battlefielda, a Deus Ex będzie świetnym erpegiem, ale strzelanie nie będzie dawało takiej satysfakcji). Nie przeszkadza mi rozwój broni czy postaci. Tak jak mówiliście – nie jest to potrzebne do ukończenia gry, a daje motywację do zbierania.

  Bardzo fajne są projekty poziomów – pamiętacie innego fpsa z tak rozbudowanymi i nieliniowymi mapami (i nie mówię tu o zupełnie otwartym świecie w stylu Far Cry)? Świetne są bronie – developerzy dają nam do rąk piłę czy BFG – choć i tak najczęściej korzystałem z dubeltówki. Dużo jest potworów – tak jak w oryginalnej grze. Zachwyca grafika (a efekty cząsteczkowe nie zabijają wydajności tak jak to się dzieje w Unreal Engine) i to pomimo zachowania dużej płynności (jakieś 90-100 fps średnio miałem w 2560×1440). Brawo również za zachowanie rozwiązań rodem z pierwowzoru – brak przeładowywania broni (poza dubeltówką, ale to się rozumie) oraz apteczki zamiast odnawiającego się zdrowia. Grę bardzo polecam, oczywiście do singla, bo multi jest słabe, do snapmap też nie będę miał cierpliwości.

  Nie wiem co myśleć o Bethesdzie. Z jednej strony wskrzeszają takie marki jak Wolfenstein czy Doom i to w fantastyczny sposób. Ogólnie, dba też o kampanię single player (Dishonored, Evil Withn, powyższe gry) i nie robi z każdego tytułu otwartego świata. Z drugiej strony, nie mogę im wybaczyć Fallouta 4, z którego zrobili strzelankę.

  • Derex
   • Hegemon

    Mam 980 Ti Asus Strix. Kilka pierdół we wszystkich grach wyłączam, bo nie lubię: Depth of Field, Motion Blur, czasem Chromatic Aberration. Do tego dochodzi AA, różnie z nimi bywa, zwykle trzeba poeksperymentować, żeby ustalić które jest najlepsze, tu miałem chyba włączony SMAA x1. Nie pamiętam niestety pozostałych ustawień (a grę już odinstalowałem), ale być może nie wszystkie były maksymalne. W korytarzach i mniejszych pomieszczeniach miałem jakieś 110-115 fps. W najgorszych momentach siedemdziesiąt kilka. Natomiast średnio ok. 90-100 fps.

    • kolabor666

     I słusznie a co do testów to na ogół są z dupy co portal to inne. Wiele razy według testów gra u mnie powinna być niegrywalna a działa

 • kolabor666

  No Diagnostyka Doomowego silnika ;) super. Obejrzałem ze smakiem

  • lordtankred

   Dokładnie, wysmienity materiał ;-)

 • vudy

  Fajowy cykl :)