web analytics

«

»

Tomograf #05 – Conan podbija Śródziemie

conan_librarianPo raz trzeci, po raz czwarty, po raz piąty! Tomograf nie zwalnia tempa, oto przed wami 5 odcinek z gościnnym występem germańskiego oprawcy ukrywającego się jak wilk w owczej skórze pod nickiem polo_tuc.

Polo został wzięty z zaskoczenia z powodu przedłużających się problemów technicznych Jaroda, z którymi miejmy nadzieję upora się do następnego odcinka. Natomiast w tym posłuchacie, no cóż, znowu o Conanie :) ostatnio redakcja lekko zawiesiła się na prozie Howarda. Tematem odcinka są wszelkiego rodzaju sequele i adaptacje na papierze – a więc książki na podstawie filmów i gier, książki osadzone w większych uniwersach oraz kontynuacje serii książkowych napisane przez innych autorów. Jak widać, temat dość obszerny, a jednocześnie zbadany dość powierzchownie. Prześlizgnęliśmy się między innymi przez Fundację, Conana, Mass Effecta i Diunę, a nawet dyskusję o świadomości wieku Ziemi na przestrzeni wieków. Autorzy zastrzegają sobie prawo do wygadywania farmazonów w tym ostatnim punkcie (a zwłaszcza ja).

Badanie przeprowadzili Randall vel Jasinsky, Karnaś, niżej podpisany wujo i, w ramach maskotki, Grastropsinka. A, i polo też był :)

Życzymy przyjemnego słuchania, zapraszamy do dyskusji i komentowania poniżej.

 

Link do pobrania (klik!)

 RSS (klik!)

iTunes: (klik!)

Spis treści:

– 03:00 – Karnaś o The Old Republic: Fatalny Sojusz Seana Williamsa;

– 08:55 – wujo o Conanie i miecz zdobywcy Roberta E. Howarda;

–  11:25 – Randall o Kullu. Banicie z Atlantydy Roberta E. Howarda;

– 24:15 Randall o Parze w ruch Terry’ego Pratchetta;

– 29:55 temat odcinka – książkowe sequele, prequele, midquele i adaptacje gier/filmów/itp.