web analytics

«

»

Strażnicy Świtu – pierwszy dodatek do Skyrima

teraz zamiast smoków, będę mordować wąpierze...

Ostatnimi czasy dość sporo dzieje się w mroźnej i surowej krainie Tamriel. Dopiero co pojawiła się beta najnowszego patcha dodającego walkę z grzbietu, a oto niespodziewanie zza wzgórza, w pełnym galopie, szarżuje na nas trailer pierwszego oficjalnego dodatku, noszącego nazwę Dawnguard.

Niestety, jak na razie nie do końca wiadomo o czym tak naprawdę będzie on traktował. Wczesne pogłoski przekazywane z ust do ust w mrocznych kątach tawern głosiły, że będzie opowiadał historię Śnieżnych Elfów, ich walkę z pierwszymi ludźmi oraz drogę ku upadkowi, który doprowadził ich ostatecznie do przemiany w Falmerów. Jednak jako stały bywalec takowych przybytków, obeznany z historiami opowiadanymi w pijackim widzie, nie dawałem im za grosz wiary. Bardziej prawdopodobna wydawała mi się wersja, w której opowiadano o walce zakonu tytułowych Strażników Świtu, z klanami wampirów. Ta historia wydaje się o wiele bardziej wiarygodna, zważywszy choćby na potwierdzające ją urywki akcji pokazane w trailerze.

Dawnguard, jak już wcześniej wspomniałem, ma być bractwem zrzeszającym w swych szeregach pogromców wampirów. Gracz prawdopodobnie będzie mógł stanąć po każdej ze stron, co wydaje się nadzwyczaj ciekawe.

O ile motywacja Strażników jest dość oczywista, to cele ich śmiertelnych wrogów nie są jak na razie jasne. Podobno dążą oni do zebrania starożytnych manuskryptów (tak, tak – Elder Scrolls), aby dzięki ich potędze zapanować nad niszczycielskim da nich światłem dnia.

Nie powiem, dodatek zapowiada się dość ciekawie, tylko tak się zastanawiam, czy znajdą się jacyś chętni, którzy będą chcieli opowiedzieć się po stronie Strażników :)

Niestety nie wszystkie informacje z Tamriel są dla nas łaskawe. Dzięki niecnym matactwom Mrocznego Cesarstwa z Redmont, pierwszymi wybrańcami godnymi posmakowania czarnej, wampirzej krwi, zostaną posiadacze X360. Inne platformy dostaną dodatek około miesiąca później. Planowana data premiery na Xklocka – lato 2012.

A oto i rzeczony trailer. Zapraszamy.