web analytics

«

»

Powrót Abe’a

Oddworldowa gromadka...

Kojarzycie platformera stworzonego w 1997 roku przez Oddworld Inhabitians? Tego traktującego o Mudokonie imieniem Abe, niewolniczo pracującym w wielkiej korporacji Rapture Farms, będącej w rzeczy samej rzeźnią? Mam nadzieję że pamiętacie, ponieważ to jedna z najlepiej zdesignowanych gier w historii, szczycąca się przepiękną grafiką, fantastycznymi projektami istot zamieszkujących Oddworld, niezwykłą muzyką i przede wszystkim ociekająca industrialno-orwellowskim klimatem.

Jeżeli jednak jakimś cudem ominęła was ta pozycja, to będziecie mieli kolejną okazję aby nadrobić to haniebne zaniedbanie. Studio Just Add Water postanowiło wydać odświeżoną wersję przygód uciskanych Mudokonów (podobnie zresztą jak zrobiło to wcześniej z czwartą częścią sagi, pod tytułem „Stranger’s Wtatch”). Odświeżona pozycja nie będzie jednak nosiła dopisku „HD”, lecz nazywać się będzie Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty.

Z tego co wiadomo do tej pory, gra w stosunku do pierwowzoru będzie posiadać jedynie trzy zmiany. Pierwszą z nich jest  przeniesienie całości w przestrzeń 3d (oczywiście z pozostawieniem obowiązkowej dla staroszkolnych platformerów bocznej kamery). Kolejną jest brak podziału świata na pomieszczenia, czy jak kto woli screeny, a ostatnia z nich to wplecenie wszystkich renderowanych wcześniej cutscenek w płynną rozgrywkę. Cała reszta pozostaje bez zmian.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją każdego, kto lubuje się w nietuzinkowych klimatach, zakręconych pomysłach i uroczej stylistyce. Sam chętnie kupię – naprawdę warto.