web analytics

«

»

Popsuli nam S.T.A.L.K.E.R’a…

smotrij Wołodia, eto Łada, krasiwaja maszina...

O kim mowa? Oczywiście o Vostok Games, które powstało po upadku wiadomo kogo i na własną rękę postanowiło zrobić grę w postapokaliptycznych klimatach. Jakiś czas temu z ich pierwszego Developer’s Diary można było dowiedzieć się, że tworzą online’owego szutera w stalkerowskim uniwersum. Oczywiście nie jest to oryginalne stalkerowskie uniwersum, bo takowego użyć im nie wolno, ze względu na prawa autorskie. W sumie to może nawet i lepiej.

Bodajże wczoraj, Vostok Games pokazało światu swoje kolejne wideo, w którym już bardziej szczegółowo wyjaśniają kilka rzeczy tyczących się samej gry.

Będę szczery. Nie jest różowo. Powiedziałbym nawet, że jest bardzo daleko od pojęcia różowo… Pomijając już najbardziej sztampową fabułę, jaką tylko można sobie wymyślić, to słuchając tego co mają do powiedzenia panowie z ukraińskiego studio, przed oczami pojawia mi się ciągle ten sam obraz – DayZ. Z tego co się szykuje można śmiało wywnioskować, że Survarium będzie takim właśnie DniemZ w stalkerowskich klimatach i nie chcę być tu źle zrozumiany – DayZ prezentuje się super, ale akurat tutaj coś takiego moim zdaniem nie pasuje. W zasadzie to nie pasuje tu żadne multi…

Pod spodem możemy posłuchać, co też ukraińskie studio ma nam do powiedzenia, a pod jeszcze większym spodem znajduje się kilka screenshotów z (chyba) leveli. Te akurat, prezentują się całkiem solidnie.