web analytics

«

»

„Podręcznik młodego pracownika” by Valve

są pieniążki, jest impreza!

Uwielbiam Valve i uwielbiam Newella. Każda ich gra to wydarzenie, a każde słowo prezesa z mety pojawia się we wszystkich branżowych portalach. Jego firma od wielu lat wytycza drogę. Jest niezależna, prawdziwie twórcza i nowatorska, a ilość fantastycznych pomysłów zrodzonych w jej szeregach można porównać jedynie z liczbą kotletów schabowych spożywanych tygodniowo przez samego Gabe’a .

Kolejnym dowodem potwierdzającym powyższą prawdę jest wydany ostatnio przez nich „Podręcznika nowego pracownika”. Cóż to za diabelstwo? – pomyślałem sobie. Sprawa stała się jasna po przeczytaniu zaledwie kilku losowo wybranych fragmentów. Okazuje się, że jest to zbiór przemyśleń, zasad i schematów zachowań panujących wewnątrz firmy, z którymi to każdy „świeżak” stawiający swoje pierwsze kroki w Valve powinien się zapoznać. Nie było by w tym nic dziwnego (a samo Valve nie było by sobą) gdyby całość nie została potraktowana w sposób dość lekki i zabawny.

Jeżeli więc ktoś z Was ma zamiar starać się o pracę we wcześniej wspomnianej firmie to „Podręcznik nowego pracownika” jest pozycją co najmniej obowiązkową. Zresztą w innych przypadkach również. Naprawdę polecam.