web analytics

«

»

Paperboy XXI wieku

paperboyZawsze chciałem być gazeciarzem. Oczywiście byłem wtedy dzieckiem. Może to głupie, ale w zamierzchłych czasach ZX Spectrum do parania się tym zawodem zachęciła mnie kultowa gra. Dziś możemy spełnić marzenia dzięki Oculus Rift i Kinectowi.

Graliście kiedyś w Paperboya? Ja uwielbiałem tą produkcję. To była jedna z moich ulubionych gier na kochanym ZX Spectrum+. Oryginalnie „Gazeciarz” powstał w roku pańskim 1984 na automaty wrzutowe. Potem pojawił się na niemal wszystkich ważniejszych platformach do grania. Paperboy opanował Commodore 64, wspomnianego wcześniej Spectruma, Amstrada CPC, NES’a, Amigę i wiele innych. Druga odsłona gry pojawiła się w 1992 roku – ja bawiłem się w ten tytuł na moim boskim 386 SX 16 MHz… to były czasy. Poniżej możecie obejrzeć Paperboya w wersji na ZX Spectrum.

Dlaczego wspominam o Paperboyu? Ponieważ ktoś wpadł na genialny pomysł połączenia „Gazeciarza” z maszynerią Oculus Rift, Kinectem i rowerem treningowym KickR. Paperdude choć wygląda trochę jak Minecraft naprawdę mi się podoba. Więcej o tym projekcie możecie poczytać pod tym adresem, a teraz oglądajcie. Tylko uważajcie na latające gazety!

O samym Oculus Rift pisaliśmy już wcześniej – zapraszamy do naszego artykułu.