web analytics

«

»

Obchód tygodnia #569

A miałem już nie rozbudowywać PieCyka…

Znowu mamy weekend, a w dodatku wali śniegol z nieba. To znaczy tylko jedno – gramy i odpoczywamy w domowych pieleszach. Polecamy też kanał YT kolegi Piły!

Zima wróciła. Niby spoko, bo przecież powinno padać i być zimno, ale bez przesady. U mnie wczoraj, czyli w sobotę była totalna śniegowa apokalipsa. Biały puch walił z nieba jak oszalały. Nie było fajnie, ponieważ musiałem wyjść na zakupy oraz do Paczkomatu. No i tak polazłem przez zaspy „świńskim truchtem”. Potem już tylko odpoczynek w domu.

No dobrze, ale po co w ogóle wyłaziłem na dwór? Oto powód. Noworoczne postanowienie zostało złamane. Po zakupie RTX 3070 (wpis o tym gpu TU) obiecałem sobie, że ostatecznie kończę ze stacjonarnym PC i już nigdy, przenigdy NIE nakarmię blaszaka nowymi bebechami! W 2022 praktycznie w ogóle nie grałem w giereczki na PieCyku. Na co dzień korzystam z laptopa. No i oczywiście mój zakupoholizm przeważył nad zdrowym rozsądkiem. Tak sobie myślałem i myślałem, że może by tak wymienić Ryżłowa 3600 na coś odrobinkę lepszego i OSTATECZNIE zakończyć ponad 25+ letnią tragikomedię z rozbudową i ładowaniem kasy w PC. Tak to sobie „racjonalizowałem”. Ten mój chorobliwy zakupoholizm. A jak już się w moim umyśle zalęgnie jakaś myśl (zalęgła się w piątek rano) to do realizacji już tylko jeden krok .

Tak tylko chciałem sprawdzić co jest dostępne i się skusiłem na nowego Ryżego 7 5700X. Nowy wiatraczek też nie zaszkodzi, bo czemu nie? Muszę przy okazji pochwalić sklep MediaExpert – Internetowe zamówienie złożone w piątek po południu, a w sobotę po 12 paczuszka już się do mnie uśmiechała w Paczkomacie.

Natomiast lekka KLAPPUPKA należy się sklepowi X-KOM, bo tam sobie dokupiłem 32 GB RAMu oraz pastę Cieplny Gryzłow, znaczy się Thermal Grizzly Zamówienie złożyłem niemal w tym samym czasie co w ME i będę czekał do wtorku. Oj klappupka! ;)

Tak więc odrobinę zmodyfikuję swojego stacjonarnego peceta, ale i tak w znakomitej większości gram na konsolach. Ostatnio na tapecie mam Forspoken na Playstation 5. Gra jest niezbyt udana, ale poświęciłem się i moje wrażenia z rozgrywki możecie przeczytać sobie TU.

Oczywiście nie tylko gramy. Razem z Piotrem Birstallem nagrałem podcast o serialu The Last of Us. Naszą rozmowę możecie sobie odsłuchać pod TYM adresem. Oczywiście sięgnąłem też po lekturę. Moim wyborem na weekend jest siódmy tom Legionu nieśmiertelnych B.V Larsona.

Na deser znowu Janusz-San oraz Hardware i coś jeszcze.

PS. Z ogłoszeń parafialnych – zachęcamy do subskrybowania Jutubowego kanału Fabryka Pasji. Kanał należy do kolegi Pawła Pilarczyka z którym współpracowałem między innymi na PCLab.pl.