web analytics

«

»

Godzina z Wonder Boy: Asha in Monster World

Księżniczka jest w innym za…

Lubicie klasykę? W takim razie urocze przygody Ashy to gra w sam raz dla Was!

Seria gier Wonder Boy sięga zamierzchłych, wręcz prehistorycznych dla elektronicznej rozrywki czasów – roku 1986. Wonder Boy: Asha in Monster World to remake czwartej odsłony gry. Monster World IV pojawił się na rynku w 1994 roku na konsolę Sega Megadrive i mogli w ten tytuł zagrać tylko fani Wonder Boya z Kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety gra nie pojawiła się poza Japonią. Na szczęście teraz możemy to nadrobić, ponieważ każda fizyczna kopia Asha in Monster World zawiera także oryginalnego Monster World IV. Bardzo przyjemny bonus.

No dobrze, ale czym jest Wonder Boy: Asha in Monster World? Mówiąc oględnie jest to gra z gatunku action-adventure z elementami RPG. Przygody uroczej…pardon! Bardzo bojowej dziewczynki Ashy w bajkowej, fantastycznej krainie to remake oryginału z 1994 roku. Dodajmy, że remake bardzo wierny oryginałowi (o czym przekonacie się odpalając bonusowe MW IV). Co jednak oferuje wersja współczesna? Oczywiście ulepszoną, śliczną grafikę, elementy 3D i muzykę.

Pokemon??

Poniżej możecie sobie obejrzeć nasz godzinny materiał z rozgrywki. Prawda, że te pastelowe barwy wyglądają niezwykle uroczo? Gra dostępna jest na platformach Playstation 4* oraz Nintendo Switch.

*Grę uruchomiłem bez problemów na Playstation 5.

PS. o przygodach Ashy rozmawialiśmy także w ostatnim odcinku naszego podcastu Tomograf.