web analytics

«

»

Franko wraca ze zmywaka

4_ Franko2 (c)2014 World Software

oj tu, własnie tu mnie swędzi…

Z całą pewnością większość z nas (przynajmniej ta starcza, eeee… to znaczy starsza część) kojarzy kultowego, polskiego beatem’upa pod tytułem „Franko: The Crazy Revenge”.  Ta wydana w 1994 roku bijatyka (oczywiście na nieśmiertelnej Amidze), wychowała całe pokolenie polskich graczy, oferując niesamowitą wręcz miodność rozgrywki pomieszaną z niespotykanymi wtedy w innych grach „rodzimymi smaczkami”.  W zasadzie to nie znam nikogo z okolic mojego rocznika, kto przynajmniej nie słyszałby o kultowym „Franko”.

Dlaczego wspominam o tej pozycji własnie teraz? Ponieważ nasz dzielny Franko ma całkiem sporą szansę na powrót, i to dzięki inicjatywie twórców niezapomnianej pierwszej części – Tomasza Tomaszka i Mariusza Pawluka. No może nie tylko dzięki nim, ponieważ projekt nowego „Frania” jest aktualnie wspierany na platformie Polskiego „Kickstartera” – www.wspieram.to. Dokładny link do projektu możecie znaleźć  TUTAJ.

Osobiście gorąco zachęcam do zapoznania się z materiałem, który pragną nam przedstawić autorzy projektu. Z całą pewnością znajdziecie tam mnóstwo ciekawych informacji o przyszłych losach Najbardziej Kultowej Postaci stworzonej przez Polskich devów. Sam przeczytałem od dechy do dechy z prawdziwą przyjemnością.

Na koniec wideło z pierwszej części i...nie zapomnijcie sypnąć groszem na ten projekt! :)  Enjoy!