web analytics

«

»

Diagnoza wstępna #40 – Samurai Shodown

Haohmaru Wins!

Haohmaru Wins!

Witajcie w 40 odcinku Diagnozy wstępnej! Tym razem przyglądamy się bijatyce od SNK. Przygotujcie wasze konsole, bo przed wami hicior prosto z automatów! Samurai Shodown.

Ech pamiętam cudowne, szalone lata 90 i ten pierwszy raz ;), kiedy w salonie gier ujrzałem oryginalny automat Samurai Shodown. Galford, Haohmaru i wielu innych wojowników… Tłukliśmy w ten tytuł po szkole do późnych godzin nocnych. To było COŚ. Świetna, kolorowa oprawa graficzna i ten system walki (broń biała!). Gra pojawiła się także na konsolę SNK NEOGEO, a potem na wielu innych platformach. Od tamtych lat (1993 rok) dostaliśmy już jedenaście odsłon tego tytułu. A teraz możemy delektować się dwunastą odsłoną serii na konsolach Xbox One oraz Playstation 4. W planach jest też wersja na Nintendo Switch oraz komputery PC. Jeśli lubicie bijatyki to SS będzie dla Was prawdziwą gratką.

My, w 40(!) odcinku Diagnozy omawiamy wersję gry na konsolę SONY. Czy nowa odsłona Samurai Shodown spodobała się wybrednemu koledze, doktorowi Konsolite? Przekonajcie się oglądając poniżej nasz materiał wideo.

Zapraszamy także do poprzedniego odcinka Diagnozy wstępnej w której omawialiśmy grę Akane.