web analytics

«

»

Cyber wojna z… Cyborgami!

Gińcie cyborgi!

Gińcie cyborgi!

Nazywasz się Colt. Rex Colt i walczysz ze zbuntowanymi cyborgami za pomocą kolorowej katany. Poniższy filmik wideo wprowadzi Was w głupawy klimat gry Far Cry 3: Blood Dragon. Tylko uważajcie na cyber-miecz!

Nostalgia, ach nostalgia. W naszym małym szpitalu część ekipy to już niemal „leśne dziadki” pamiętający czasy kaset VHS, 8-bitowych komputerów i smak prawdziwej oranżady w szklanej butelce. Nic dziwnego zatem, że z niecierpliwością czekamy na samodzielny dodatek do trzeciego Far Cry’a zatytułowany Blood Dragon. Gra czerpie pełnymi garściami ze stylistyki, która królowała w kulturze popularnej w latach 80 (nie wierzycie? Sprawdźcie ten adres). Mamy zatem krzykliwe, neonowe, „brudne” barwy, muzykę będącą reminiscencją tej z pierwszego Terminatora z Arnoldem S. i tak dalej. A tak na marginesie – gracze sądzili, że Blood Dragon był.. primaaprilisowym żartem. Jak dobrze, że okazało się to nieprawdą.

Far Cry 3: Blood Dragon pojawi się na konsolach Xbox 360 i Playstation 3 oraz komputerach PC. Tytuł ten pojawi się wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Posiadacze konsol od Sony zagrają w BD już 30 kwietnia. Wersja na PC i X360 pojawi się dzień później.

Sama gra to kiczowata wizja dystopijnej przyszłości. Przyszłości, jaką wyobrażano sobie w latach 80 ubiegłego wieku. Mamy tu zatem do czynienia z tak zwanym retrofuturyzmem. Uniwersum FC3: BD to świat po wojnie nuklearnej. Mamy rok 2007 i wcielamy się w postać sierżanta Rexa Power Colta (serio!), który musi zmierzyć się z armią cyborgów Omega Force. Głosu naszemu protagoniście użyczy Michael Biehn – aktor znany ot choćby z roli w takich hitach jak Aliens, czy Terminator.

Zwiastun Far Cry 3: Blood Dragon mogliście obejrzeć w ostatnim wydaniu Obchodu tygodnia. Dziś natomiast możecie delektować się prawie pięciominutowym filmikiem Blood Dragon: The Cyber War. Ach te kolorowe katany! Oglądajcie.