web analytics

«

»

Co nowego w Neverwinter?

Chciałbyś takie fajne rogi, prawda?

Chciałbyś takie fajne rogi, prawda?

Panie i Panowie, mam zaszczyt ogłosić wielki powrót świata znanego wszystkim fanom papierowego (i nie tylko) Dungeons & Dragons. Już dzisiaj (tj. wtorek 30 kwietnia) o godzinie 18:00 uzyskamy dostęp do otwartej bety nowego MMORPG; umiejscowionego w doskonale znanej przez wielu krainie Faerûn.

Neverwinter Online – bo o nim tutaj mowa – ma nieco odbiegać od standardowej rozgrywki, nakreślonej przez obecnego króla swojego gatunku. Będzie on dynamiczną grą sieciową, w której mechanika walki nie przypomina tego do czego przyzwyczaiły nas produkcje tego typu, a przywodzi na myśl gry akcji pokroju Jedi Knight (ktoś ma lepsze porównanie?). Przyznam, że na ogół do wszystkich wychodzących MMORPG podchodzę z ogromną dozą sceptycyzmu, ale w tym przypadku bardzo mocno trzymam kciuki. Skąd taka postawa? Od bardzo dawna czekam na produkcję, która będzie odbiegać od standardów swojego gatunku i pozwoli mi odrobinę zaszaleć. Co tu dużo pisać – mam dosyć nudnego zaznaczania celu i znęcania się nad cyferkami od 1 do 0 na mojej klawiaturze. Czy nie można inaczej zabijać nieumarłych? Moja śnieżnobiała myszka chce w końcu poczuć smak krwi!

Zachęcający jest też fakt, że będziemy mieć okazję powrócić do starego dobrego D&D. Wprawdzie w przypadku Warhammera taki zabieg nie do końca się udał, ale przecież historia nie musi się powtarzać. Być może NWO nie zdetronizuje niepokonanego World of Warcraft, ale nadal może być miłą i zaludnioną alternatywą. Taką, która bezpowrotnie pożre wiele godzin życia.

Darmową – nie można przecież o tym zapomnieć. Widocznie doskonale znany nam model  free-to-play nadal nie traci u wydawców na popularności. Nie dziwi mnie to – patrząc na ceny oferowanych dodatków. Jak sprawdzi się tutaj? Przekonamy się już niebawem.

Gry tej nie tworzy studio pozbawione wiedzy w tym temacie. Za proces produkcyjny odpowiada Cryptic. O ich kompetencji może nam powiedzieć nieco więcej dr CarnAge, w końcu mają oni na swoim koncie m.in. Star Trek Online. Wydawcą będzie oczywiście Perfect World (wydawcy świetnej serii Torchlight).

Największe zaskoczenie dla Was zostawiłem jednak na koniec. Neverwinter Online ma być wyposażony w The Foundry. W skrócie ma to być narzędzie, dzięki któremu możemy tworzyć nowe przygody i lokacje, a następnie dzielić się nimi ze znajomymi. Prawdziwa gratka dla wszystkich maniaków papierowych gier „erpegie”.

Zapowiada się dobrze, więc pozostaje tylko być dobrej myśli. Wszystkich chętnych zapraszam do otwartych beta testów. Być może uda się nawet zapisać kolejny rozdział w historii naszej Terapii Grupowej.

Jeśli chcecie spróbować swoich sił w walce ze złem możecie za darmo zarejestrować się i pobrać klienta tutaj.

Jako gratis dorzucam wymagania sprzętowe dla ciekawskich:

Recommended System Requirements:

 • OS: Windows® XP SP3, Windows Vista SP 2, Windows® 7 or Windows 8
 • Processor: Intel Core 2 Duo 2.8GHz CPU equivalent or better
 • Memory: 2GB RAM or more
 • Video: GeForce 8800 or ATI Radeon HD 2900GT performance or better, 512MB+ video ram
 • Sound: DirectX 9.0c compatible sound chip or onboard audio capability with the latest sound drivers
 •  Broadband Internet Connection Required

Minimum System Requirements:

 • OS: Windows® XP, Windows Vista, Windows 7 or Windows 8
 • Processor: Dual-core 2.0GHz CPU or better
 • Memory: 1GB RAM
 • Video: Shader Model 2.0 or higher, GeForce 6800 or ATI Radeon X850 performance, 128MB+ video ram
 • Sound: DirectX 9.0c compatible sound chip or onboard audio capability with the latest sound drivers
 •  Broadband Internet Connection Required

UPDATE: Do Neverwinter trafiły problemy z połączeniem. To chyba modne ostatnimi czasy. Wierząc administratorom oficjalnego forum – problem jest znany i powinien zostać wkrótce naprawiony.

UPDATE2: Problem został naprawiony. Nadszedł czas zabijania.