web analytics

»

„Akademia Twórców Gier” by Techland

Komu bije dzwon?

Wszystkich wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy to interesują się grami również od strony „zaplecza” powinien ucieszyć fakt, iż rodzimy twórca i dystrybutor gier, firma Techland, ogłosiła niedawno otwarcie przedsięwzięcia pod tytułem „Akademia Twórców gier”.  Czym to się je?

Otóż wedle zapewnień organizatora, podczas trwania kursu ( który to prowadzony jest metodą e-learningu)  biorący w nim udział posiądą całą niezbędną wiedzę potrzebną do zaprojektowania i budowy kompletnych map dla gier FPS, w oparciu o ich autorski edytor, będący częścią silnika Chrome.  Kurs składa się z sześciu części w których skład wchodzi kilkanaście lekcji, a jego pierwsza edycja trwa dwa miesiące począwszy od lutego, roku pańskiego 2012. Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie „Zadania Końcowego”, które obejmuje wykonanie fragmentu mapy Single Player. Dodatkowo po jego zakończeniu, każdy z absolwentów otrzyma imienny certyfikat uczestnictwa, oraz weźmie udział w losowaniu nagród w postaci gier i innych gadżetów. Najciekawszą rzeczą jest jednak fakt, iż autorzy najlepiej ocenionych prac, zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Level Designer w firmie Techland.

Kurs jest oczywiście całkowicie darmowy, wystarczy zarejestrować się pod odpowiednim adresem (tu wymagane jest prawdziwe imię i nazwisko, oraz pesel) i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Wszystko ładnie pięknie, lecz uważnemu czytelnikowi od razu powinno nasunąć się pewne pytanie. Skoro całość kursu prowadzona jest wyłącznie przy użyciu ChromeED, oraz jak określają to sami jego twórcy „…Kurs został stworzony w sposób, który naśladuje metodykę pracy Level Designerów pracujących w firmie Techland….”, to praktycznie pewnym jest, iż rzeczona firma najzwyczajniej w świecie pragnie wykształcić sobie przyszłych pracowników nie ponosząc przy tym praktycznie żadnych kosztów,  a cała idea darmowego szerzenia wiedzy leci w tym momencie do kosza…

Było nie było, na pewno warto zapoznać się z tym materiałem, choćby dlatego, że rzetelną wiedzę tego typu nawet w dobie internetu,  zdobyć jest niezmiernie trudno.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora : http://www.akademia.techland.pl/