Po raz trzeci otwieramy podwoje naszej szpitalnej biblioteki i wyciągamy zakurzone tomiszcza, których lektura dostarczała nam frajdy w naszych chłopięcych latach. Dzisiaj postaramy się przypomnieć sobie i naszym Drogim Słuchaczom cykl powieści o Tomku Wilmowskim, stworzonych przez nieodżałowanej pamięci Alfreda Szklarskiego. Karnaś udał się z Tomkiem i jego przyjaciółmi – tajemniczym Janem Smugą, oraz o tyleż chwackim, co jowialnym bosmanem Nowickim – do Australii, Randall natomiast dołączył do wyprawy ratunkowej Wilmowskich et consortes zmierzającej w ostępy tajgi syberyjskiej.
W poniższym nagraniu mówimy o tym, co nas urzekało w twórczości Alfreda Szklarskiego kiedyś i co urzeka nas w niej dziś, oraz staramy odpowiedzieć na pytanie – czy powieści o Tomku Wilmowskim mogą uczyć i bawić współczesną młodzież, tak jak czyniły to w naszym dzieciństwie i młodości naszych rodziców? I czy proza Szklarskiego godnie się zestarzała i nadal potrafi dostarczyć tej samej przyjemności, jak czytana przed laty? Zapraszamy do słuchania i dzielenia się Waszymi wspomnieniami, związanym zarówno z twórczością Alfreda Szklarskiego, jak i innymi lekturami Waszego dzieciństwa i młodości.
Link do pobrania (klik!)
RSS (klik!)
iTunes: (klik!)
Muzyka użyta w tle nagrania: Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License
BONUSOWO: Kilka fotek zrobionych przez admiratorkę twórczości Alfreda Szklarskiego i moją uroczą koleżankę Paulinę: