web analytics

«

»

Obchód tygodnia #262

weekendDoczłapaliśmy do piątku, a więc witajcie w kolejnym Obchodzie! Za nami bardzo ciekawa premiera, ale tym razem nie chodzi o grę, ale o… procesor od AMD. Tak. Po latach letargu Czerwoni w końcu się wysilili i stanęli do walki z Intelem. To dobra wiadomość – konkurencja zawsze się przydaje.

Niestety ja nadal jestem na przymusowym „odwyku” – komputer nadal w serwisie i pozostaje mi zaglądanie do Internetu na laptopie, albo granie na Playstation 3 ;). Chyba czas zainwestować w Playstation 4. Może… nie wiem. W każdym razie miniony tydzień to przede wszystkim premiera gry Torment: Tides of Numenera. Fani „Baldursów” powinni być zachwyceni, a zresztą przekonajcie się sami oglądając naszą Diagnozę wstępną poświęconą temu tytułowi. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu odzyskam mój komputer stacjonarny i będę mógł sobie w coś porządnie pograć. Może dokonczę Resident Evil VII? Zapewne tak. Moje pierwsze wrażenia były dość pozytywne.

Okay, a co z tą premierą? No tak… pojawiły się w końcu nowe procesory od AMD, czyli Ryzeny. Testy możecie sobie przeczytać na PCLab.pl, albo na PurePC. Jest nieźle, ale mnie bardziej interesuje wydajność sześcio-rdzeniowych R5, które pojawić się mają w drugiej połowie tego roku. Trochę późno, ale cóż poradzić?

Poza tym czytam zawzięcie książki. Na szczęście mam ich sporo na czytniku (tym, który testowaliśmy TU). Co czytamy? Kolejne tomy Koła Czasu Roberta Jordana. Dokończę też pierwszy sezon serialu Taboo w HBO Go.

A wy? Co będziecie robić w ten weekend? Na deser Linus testuje Ryżego – oglądajcie do końca, bo warto ;)