web analytics

«

»

Tomograf #45 – Jesiennej Depresji Niechciane Dziecko

Tomograf #45 – Jesiennej Depresji Niechciane Dziecko

Tomograf #45 – Jesiennej Depresji Niechciane Dziecko

Po nieco dłuższej przerwie zapraszamy Was do wysłuchania kolejnego odcinka TOMOGRAFU. W szpitalu, jak zwykle o tej porze roku, bałagan i chaos – wiatr nawiał liści przez wybite okna, deszcze niespokojne utworzyły artystyczne zacieki na ścianach sal i gabinetów – doktorzy – ci nieco trzeźwiejsi – snują się niemrawi i osowiali a w stołówce serwuje się drugiej świeżości groch z kapustą. Takoż i w naszym podkaście króluje małowartościowa wolnoamerykanka gatunków i mediów, których najświeższe wypryski, z właściwym nam brakiem wdzięku, czasem sensu a bywa, że i ochoty, próbujemy omówić. Ten epizod TOMOGRAFU jest tak przygnębiająco słaby – albo, cytując klasyka, „skrajnie ubogi” – że aż nie chce mi się do niego robić szerszego opisu. W sumie nawet gdyby chciało mi się robić opis nieco bardzo rozbudowany, nie miałbym podstaw, na których mógłbym go oprzeć, bo w ciągu tych niespełna dwóch godzin nagrania, nie dzieje się prawie nic ciekawego. Cóż, czujcie się ostrzeżeni ci, którzy zamierzacie tego słuchać. Jakkolwiek, gdzieś w okolicach końca nagrania, zmarnowane kilkadziesiąt minut Waszego życia zostanie wynagrodzonych tym, że – UWAGA! – dowiecie się, co AGA do BUZI WKŁADA kiedy NIE GADA! A tymczasem przejdźmy do spisu treści, który jest – staram się utrzymać standard – równie smętny, jak cała reszta tego rozciągniętego do granic możliwości akapitu, który z wielką ulgą kończę. Miłego – akurat! – słuchania! Niech jesienna depresja będzie i z Wami!

* * *

SPIS TREŚCI, KTÓRY W SUMIE NIE WIEM NAWET PO CO CHCIAŁO MI SIĘ TWORZYĆ:

00:00:00 – Kilka czerstwych żartów na początek.

00:01:53 – Randall o filmie „ARQ”. Film spoko. Recenzja… brak słów.

00:08:00 – Agnieszka o serialu „Miranda”. Serial spoko. Aga spoko. Serial, wbrew pozorom, nie brazylijski.

00:12:30 – Aga „rzutem na taśmę”, przy współudziale Konsolite, o filmie animowanym „Kingsglaive: Final Fantasy XV”. Agnieszka dalej spoko. Konsolite daje radę. Film, niestety, nie.

00:26:00 – Karnaś przypomina sobie „Zabójczy żart”. Żart nadal słaby.

00:28:12 – Randall chwali się sąsiadem. Sąsiad dziwny.

00:30:09 – Konsolite z masochistycznym zacięciem o pierwszym odcinku przygód odmłodzonego „MacGyvera”.

00:35:10 – Kilka słów o powrocie „Z-Nation” i „Lucyfera”, oraz o tym, kto, kiedy i co skończył. Nuda.

00:36:33 – Konsolite i Aga o serialu animowanym „Son of Zorn”. Konsolite jest ukontentowany, Aga płacze po gryfie.

00:39:40 – Powracamy do jesiennych powrotów. Tym razem „Agents of S.H.I.E.L.D.” i serialowe uniwersum DC.

00:51:51 – Aga wszczyna dysputę, do której przyłączają się Konsolitę i Karnaś. Dyskutują o „Deus Ex: Mankind Divided”. Jakby było o czym.

01:13:49 – W kąciku dla zakochanych o dodatku do gry „World of Warcraft: Legion” i innych miłościach swojego życia opowiada Konsolite.

01:26:00 – Jesiennych powrotów ciąg dalszy – tym razem Aga wraca do gry „Fire Emblem Fates”.

01:32:20 – Jesień z kulturą, czyli Konsolite o książce „Presto!: How I Made Over 100 Pounds Disappear and Other Magical Tales” autorstwa Penna Jillette’a. Karnaś dodaje swoje dwa grosze – również z pełną kulturą – o tym, ile w ostatnim czasie stracił. Na wadze.

01:36:30 – W Kulturalnym Kąciku Karnasia o książeczce historycznej Krzysztofa Milczarka p.t. „Tylko Bogowie żyją wiecznie”.

* * *

Link do pobrania (klik!)

RSS (klik!)

iTunes: (klik!)