web analytics

«

»

Tomograf #1 – Podcast się rusza!

discworld-postcard

 

Rozpoczynamy nowy cykl na Grastroskopii! Tomograf to podcast poświęcony literaturze*, który pojawiać się będzie co mniej więcej dwa tygodnie. Na pierwszy ogień ruszyła czwórka mówców: dr Carnage, debiutujący na stronie Jarod, wujo czyli ja, wszyscy zaś pod dowództwem dr Jasinskiego, ukrywającego się tym razem pod nickiem Randall.

Każdy z odcinków będzie zawierał rozmowy na temat ostatnio pochłoniętych książek, oraz jedną dłuższą dyskusję na wybrany wcześniej temat. Tematyka dominuje fantastyczna, niemniej będziemy też sięgać po inne gatunki i klimaty. Temat odcinka został Terry Pratchett i jego najsłynniejszy wieloksiąg rozgrywający w Świecie Dysku. Najmniej z tego faktu zadowolony był dr Carnage, ale w pozostałej trójce odezwały się serca fanów co zaowocowało całkiem niezłym końcowym czasem nagrania.

Zapraszam więc do wysłuchania pierwszego nagrania – i nie bądźcie zbyt wymagający, trochę nas zjadła trema, a i technicznie jeszcze sporo brakuje. Wszyscy powinno przyjść jednak z czasem. **

 

Link do downloadu (klik!)

 

 

Spis treści:

00:45 Jarod o trylogii Pierwsze Prawo Joe Abercrombiego;

14:30  Carnage o I pogrąży cię diabeł Jacka Chalkera

22:50  Randall o Ja, Dago Zbigniewa Nienackiego

36:35  wujo o Paragraf 22 Josepha Hellera

42:25  jw. o Para w ruch Terry’ego Pratchetta

47:40 Temat odcinka: Terry Pratchett.

 

* – na dzień dzisiejszy przynajmniej. Ewolucja na 26 lvl w formę obejmującą szerszą tematykę nie jest wykluczona.

** – także wersja na YouTube. W sumie powinna być niedługo.