web analytics

«

»

Obchód tygodnia #90

playstation-4-naZa oknem hula mrozik, a za wielką wodą ludzie już cieszą(?) się z konsol Sony Playstation 4. Co my robimy w weekend? Oczywiście gramy. Na deser Playstation 4, Jimmy Fallon i Ice-T.

Jest zimno. Tak zimno, że dziś nie mogłem wyciągnąć na dwór naszą GRAstropsinkę. Zmyślny zwierzak wolał leżeć sobie w ciepełku zamiast włóczyć się po dworku. No, ale dosyć o pogodzie. Wiecie, że dziś nastała nowa era? Tak jest  nareszcie mamy nowe konsole. To znaczy Amerykanie mogą już kupić Playstation 4, a za kilka dni na sklepowe półki trafi Xbox One. Pierwsze recenzję Playstation 4? Są… raczej chłodne (klikajcie TU i TU) i najbardziej zapadł mi fragment jednej z nich, który przytoczę w oryginale: The graphical leap this time around is definitely noticeable, but it’s not even close to these kind of epochal transitions of the past. And if you’ve been able to play a PC game at its highest settings in the last year or two, you’re already used to seeing graphics that are slightly better than those on display in this launch lineup.

No właśnie… pamiętam, że specyfikacja techniczna Xboksa 360 w 2005 robiła na mnie wrażenie (warto przypomnieć sobie jakie wtedy mieliśmy pecety), a obecna generacja? Zaskoczyła mnie TYLKO i wyłącznie ilość pamięci RAM. Reszta? Nic nadzwyczajnego. W dodatku jak na razie nie ma żadnej gry, która przekonałaby mnie do zakupu next-gena. Wróćmy jednak do weekendu.

W co będziemy się bawić? Ja odpalę Grand Theft Auto V i być może wspólnie z GRAstroekipą dokończymy w końcu granie w Tiny Tinę. Tradycyjnie sięgam łapą na półeczkę z książkami. Moim wyborem na weekend jest Sezon Burz Andrzeja Sapkowskiego.

Na deser Jimmy Fallon, Ice-T i premiera Playstation 4. Oglądajcie!