web analytics

«

»

Obchód tygodnia #56

Z dedykacją dla Jola!

Z dedykacją dla Jola!

Kolejny raz robimy obchód naszego małego szpitala. To już ponad pół setki. Z tej okazji chyba musimy strzelić jakąś setę… na początek jednak musimy trochę odśnieżyć. Wiosna nie nadchodzi, a za oknami śnieg jak w styczniu.

Wczoraj mieliśmy w ordynatorskim gronie małą sprzeczkę. Afera wybuchła w temacie pogody. Doktor Jolo ma już dość zimy i mrozu. Ja natomiast nienawidzę nadchodzących upałów. Tak! Upałów bo nie mam wątpliwości, że tak jak w ostatnich latach nie będziemy mieć miłego kwietnia i maja, ale od razu natura przywali nam upałami z temperaturami oscylującymi w granicach 25 stopni C i więcej. Dla mnie to prawdziwa masakra. Jak tu grać w taką pogodę? Naprawdę na wirtualne eskapady najlepszą porą jest zima i ciemność za oknem zamiast duchoty i ostrego, słonecznego światła. To jednak dopiero przed nami. Na razie panuje mróz i śnieg. Niech trwa!

No, ale mamy weekend. W co zatem zagramy? Ja muszę w końcu skończyć Tomb Raidera. Tak, wiem… obiecuję to sobie już od kilku dobrych dni. Muszę się jakoś zmotywować. Co jeszcze? Jeśli skończę wojaże z Larą Rambo Croft ;) to chyba odpalę grę Władca Pierścieni Wojna na Północy. Tak to jedna z tych gier, które kupiłem w Biedronce. Wiwat „Biedra”. Zastanawiam się też poważnie nad nowym Bioshockiem. Premiera już we wtorek. Kupić, czy nie? Jak sądzicie?

Tradycyjnie sięgam też na półeczkę z książkami. Trzeba przecież zawyżać to haniebnie niskie czytelnictwo w Polsce. Moim wyborem na najbliższe dwa dni jest książka „Łowcy Mitów” Christophera Goldena. Poza lekturą czeka mnie jeszcze drugi sezon Gry o Tron. Uwielbiam „Pieśń Lodu i Ognia” Martina, ale byłem sceptyczny co do serialu. Cieszę się, że się srogo myliłem.

A wy? W co zamierzacie zagrać w ten weekend? Macie jakieś plany związane  ciekawą lekturą, albo może polecicie jakiś dobry serial? Na deser rzut okiem na  siódmy epizod Gwiezdnych Wojen.