web analytics

«

»

Obchód tygodnia #336

Upał !!!

Upał !!!

Witajcie w kolejnym Obchodzie tygodnia! W końcu zelżały te upały, a zaraz będzie nak**wiać burza. Bardzo mnie to cieszy. Tymczasem chyba w coś zagramy? Tylko w co? Chyba w jakieś Martwe Komórki, albo coś. No i tego piątego Far Cry. Bo niby czemu nie?

Kiedy piszę te słowa za oknem zbiera się na burzę. Nareszcie! Niech popada, temperatura spadła i w końcu można włączyć stacjonarnego PeCeta, czego nie robiłem w ostatnich dniach z powodu upałów. Nie bałem się o temperatury sprzętu, ale po prostu nie miałem siły „dogrzewać” się komputerem. No, ale w końcu można pograć. W co? Na tapecie oczywiście nadal świetny Far Cry 5, ale dziś dostałem nową giereczkę – Dead Cells. To taka „ekszyn” platformówka/Metroidvania. Odpaliłem, bo o grze jest bardzo głośno w mediach od kilku dni (wyguglujcie sobie żałosną aferkę z IGNem) i muszę przyznać, że grało mi się po prostu wyśmienicie. STOP. Więcej o tej grze napiszę już wkrótce. Może jeszcze dziś? Zobaczymy.

Co jeszcze? No tak Red Dead Redemption 2 już odliczam dni do premiery 26 października. W końcu pojawił się obszerny zwiastun, który możecie obejrzeć pod TYM adresem. Ja już czyszczę mój kapelusz Stetsona i poleruję wiernego Colta. Jesienią zostanę Kowbojem! Red Dead Redemption to dla mnie najlepsza gra ubiegłej generacji. Dam sobie rękę uciąć, że dwójką będzie jeszcze lepsza. Tylko cały czas biję się z myślami, czy nie kupić dla RDR2 konsoli Xbox One X. Ech te dylematy.

A co z lekturami? Czytam Warszawa 1944. Do tej pory sądziłem, że najlepszą książkę o powstaniu warszawskim napisał Norman Davies, ale zaczynam skłaniać się do opinii, że dzieło Alexandry Richie jest jeszcze lepsze. Gorąco polecam.

Warto też wspomnieć, że w pięknym Teksasie (ooo znowu kowboje!) trwa właśnie QuakeCon 2018. Z tej okazji Bethesda uraczyła nas dwoma nowymi, bardzo obszernymi materiałami wideo z  DOOM Eternal i Rage 2. Oglądajcie!