web analytics

«

»

AMD Ryzen w Battlefield 1 i Sniper Elite 4 – pierwsze benchmarki!

amd-ryzenNa ogół nie piszemy o procesorach, ale w tym przypadku zrobimy wyjątek. Dlaczego? Ponieważ nasze „gierczane” wspomnienia łączą się z CPU od „czerwonych” bardzo, bardzo mocno. Do premiery już tylko kilka dni i w końcu wiemy jak wygląda wydajność Ryzena w dwóch ważnych tytułach.

AMD K6 233MHz, AMD K6-2, Athlon XP, A64, Athlon 64 X2, Phenom II. Dobra, dość tej wyliczanki dość powiedzieć, że miałem i kochałem moje proce od AMDk. Niestety w ostatnich pięciu(!) latach „czerwoni” nie mieli nic ciekawego do zaoferowania i musiałem kupić Intela. Być może teraz to się zmieni i AMD odzyska choć trochę rynku na którym bezlitośnie leje ich po tyłku Intel Chyba wszyscy, którzy interesują się komputerami wiedzą o rychłej (28 marca) premierze procesorów Ryzen. Na pierwszy ogień pojawią się 8-rdzeniowe R 7 i właśnie benchmarki tych procesorów wyciekły do sieci – a konkretnie modelu Ryzen 7 1800X,

Jak to wygląda? Całkiem nieźle, powiem wręcz, że rewelacyjnie. Zresztą zobaczcie sami na poniższych materiałach wideo. W pierwszym wideo mamy test Battlefield 1 przeprowadzony na komputerze z „Ryżym” i dwoma kartami GeForce Titan X na pokładzie. Ryzen wychodzi zwycięsko z tego starcia. W przypadku testu Sniper Elite 4 komputer wyposażony w dwa Radeon RX 480. Ryzen radzi sobie z Core i7-6800K i 6900K. Oglądajcie!