web analytics

«

»

Nieuchwytny cień czwartego Thiefa

4ty złodzi4j...

Wprawdzie nasz walący się szpital nie jest placówką zajmującą się newsami, ani tym bardziej plotkami, jednakże niepotwierdzona wiadomość która obiegła dziś świat jest warta złamania kilku zasad. Ba, jest warta złamania wszystkich zasad z przysięga Hipokratesa włącznie. Jak można było zauważyć na wielu dużych portalach branżowych, do sieci wyciekło video, którego treść dość jasno sugeruje że prace na czwartym Złodziejem trwają już od dłuższego czasu. Film został zuploadowany na serwis YT przez jegomościa o nicku “garrettisback” i otagowany jako “thief4demoreel”. Niewtajemniczonym przypominam, że demoreel’e to coś w rodzaju animowanego potrfolio danego grafika, bardzo popularna od wielu lat forma prezentacji swoich umiejętności. Wspomnianym artystą jest w tym przypadku Eric Wong, który pracował przy takich tytułach jak Assasins Creed, Driver San Francisco czyDeus Ex. Z tego co można wnioskować z zamieszczonego pod tekstem materiału, pracuje on aktualnie nad przerywnikami filmowymi (czy też intrem) do czwartego Thiefa.

Bardzo miła to wiadomość. Na kolejnego Thiefa czekają chyba wszyscy miłośnicy podrzynania gardeł, ładowania sztyletów w plecy i gaszenia pochodni “wodnymi” strzałami. Samo wideo jest bardzo marnej jakości, można jednak bez problemu rozpoznać co, jak i dlaczego. Od siebie muszę jednak dodać, że idea z automatycznie rozkładanym łukiem kompozytowym al’a Transformers to jednak chyba nie za dobry pomysł… Reszta prezentuje się jak najbardziej w porządku.

Skoro plotkujemy już o Thiefie, warto jeszcze wspomnieć o kilku prawdopodobnych koncept artach, które kiedyś tam wyciekły do sieci. Możecie je pooglądać pod tym adresem.

Teraz pozostaje jedynie czekać na  potwierdzenie tego przecieku, czego jednak specjalnie bym się nie spodziewał. Jeżeli jest kontrolowany, to zrozumiałe że potwierdzenia nie będzie, jeżeli zaś faktycznie ktoś to wideo rąbnął (co jest bardzo prawdopodobne, ponieważ wygląda jak nagrywane komórką), to…właśnie. Radzę błyskawicznie się z nim zapoznać, ponieważ znika z sieci szybciej niż telewizory ze sklepów, podczas zamieszek w murzyńskiej dzielnicy.

http://www.youtube.com/watch?v=u8zQ7trMrXA&feature=player_embedded

 • polo_tuc

  W imieniu wszystkich czekających w naszym szpitalu na Garretta, jako samozwańczy szpitalny kapelan zaczynam litanię.

  Módlmy się…

  …niech ostatnia scena – pościgu, w trakcie którego Garrett upuszcza “granat” (?) “błysk”(?)  nie była  
     zapowiedzią bardziej konfrontacyjnego stylu gry…

  …niech nie pokazują jego twarzy Garretta i niech nie zmieniają jego głosu, żeby nie stał się bucem w stylu Ezia…

  … niech nie wychodzą poza poetykę i estetykę alternatywnego średniowiecza, pseudo-druizdyzmu i proto-steam-punku…

  ….

  • http://www.alchemyarts.pl/ digital_cormac

   Amen.

  • Kaplus

   Jeszcze trzeba się przeżegnać.

   W imię Garretta, peceta i Thiefa jedynego prawdziwego.

  • Henio

   Tez zapale swieczke w tej intencji.

 • polo_tuc

  Powiem szczerze: dwa komentarze (właściwie półtora) pod tekstem o nowym Złodzieju to wstyd dla tego szpitala.

  Nawet mój modlitewny trolling nie zadział. Jesteście straceni i potępieni na wieczne przechodzenie Alei Snajperów.

  Trickster’s laugh upon you!

 • kornick

  O tak tak tak

  Spadłem z konia!

 • ash_22

  Thief umarł wraz z Looking Glass Studios. Wprawdzie trzecia część od Ion Storm jest dobra, ale brakowało jej tego “czegoś”. Czy gra w której jedną misję musimy przechodzić dłużej niż godzinę, która kładzie nacisk na bycie niewidocznym – może się sprzedać na konsolach? Pytanie retoryczne. Dodadzą zapewne masę skryptów i prostych korytarzy żeby się nie pogubić. Dodatkowo łuk pożyczony od Turoka i “Naciśnij X aby zlikwidować wroga”. Goty 2012.

  http://www.moddb.com/mods/the-dark-mod/videos/the-dark-mod-teaser#imagebox

  Polecam Dark Moda który wymaga Dooma 3 do działania. Jest w nim więcej z Thiefa niż mógłbym sobie wymarzyć.

  • polo_tuc

   Masz rację, ale zdecydowałem się nie przyjmować tego do świadomości.

   • ash_22

    I tak pewnie spróbuję, żeby mieć pewność albo (cud nad Wisłą) się pozytywnie zaskoczyć.